2 žingsnis: nusistatyti finansinius tikslus
Finansinę gerovę galima palyginti su daugybe labai kasdieniškų dalykų. Tarkim, nori numest/priaugt svorio. Kreipiesi į mitybos ir sporto specialistą, jis įvertina Tavo fiziologinius duomenis, įpročius, galimybes ir sudaro Tau detalų planą, kurio nuosekliai laikydamasis sieksi savo tikslo. Jį įgyvendinant greičiausiai kažką dar koreguosi, nes pastebėsi, jog pusryčiams nemėgsti valgyt virtų kiaušinių, bėgiot Tau labiau patinka vakarais ir panašiai. Disciplina laikantis plano ir specialisto pagalba, vidinė motyvacija, aplinkinių palaikymas ir kiti veiksniai galiausiai atves Tave į tikslą. Aišku, kad ir toliau išlaikytum norimą svorį, neišvengiamai turėsi pakeisti kai kuriuos anksčiau turėtus įpročius, formuosi naujus – tai taps gyvenimo būdu ir užtikrins stabilius ir ilgalaikius rezultatus. Tikriausiai jau supratai, kad tai galioja ir kalbant apie finansus. Finansinis planas turi labai panašius etapus. Nuo supratimo, kur esi, ir kur nori nukeliaut, iki aiškių žingsnių, kaip tą padarysi, korekcijų, naujų įpročių. Nėra lengva, bet tikrai verta.
Taigi, finansiniai tikslai. Įsivaizduok savo finansine prasme tobulą gyvenimą. Tokį, kokio iš tiesų trokšti. Nuo mašinos ar namo, svajonių atostogų ar norimo uždarbio, iki datos, kada nori išeiti į pensiją. Ir svarbiausia, pasiimki rašiklį ir popieriaus lapą ir viską užsirašyk. Tyrimai rodo, jog tikimybė, kad pasieksi savo tikslus, išauga net 42% tuomet, jeigu juos užsirašai, įsivaizduoji? Gana nedidelės pastangos, lyginant su potencialia grąža. Verta pamėgint.
Tiesa, tikslus užsirašyt turi ne bet kaip. Teisingai formuluojami tikslai turi būti labai konkretūs, aiškiai pamatuojami, įgyvendinami, Tau asmeniškai prasmingi ir apibrėžti laike (S.M.A.R.T. metodas – pasidomėk plačiau). Pažymėtina, jog galvojant apie savo tikslus labai svarbu nepamest savojo KODĖL. Ir tuos tikslus kaip galima geriau, ryškiau vizualizuoti. Tai – tam tikras puikiai pasąmonę veikiantis psichologinis triukas (apie tai daugiau skaityk knygos „Mąstyk ir būk turtingas“ santraukoje). Taip pat būtina grįžti ir tikslus nuolat peržiūrėt, reikalui esant, koreguoti. Visai kaip pavyzdyje su svorio metimu/priaugimu.