STRAIPSNIS

TOP 10 knygų apie pinigus, kurias privalai perskaityti

Pasaulio turtingieji kaip susitarę kartoja, jog vienas iš esminių dalykų, nuo kurio prasideda finansinės gerovės kūrimas yra klestėjimo mąstysenos ugdymas ir atsisakymas žalingų nuostatų, įsivaizdavimų apie pinigus, ribojančių ir trukdančių mums siekti savo tikslų.

Kas geriau, jeigu ne knygos, mokymasis iš geriausių, sėkmingiausių pasaulio žmonių gali padėti pakeist požiūrį į pinigus, gerovę, save ir paskatinti susikurt savo svajonių gyvenimą.

Štai TOP 10 knygų apie pinigus, kurias rekomenduojam perskaityt:

Bodo Schafer „Manis, arba pinigų abėcėlė“

Finansų Mocartu vadinamo B. Shafer knyga, kurioje pilna patarimų, padėsiančių suprasti, kaip nuostatos lemia mūsų pasirinkimus ir formuoja finansinę ateitį. Gali pasirodyti, jog tai – vaikų knyga suaugusiems, tačiau iš tiesų, atrodytų paprasta istorija kalba apie fundamentalius dalykus – finansinio raštingumo pamatus, kuriuos privalom turėt kiekvienas. Tai pasakojimas apie žingsnius į finansinę gerovę – vieną po kito. Be to, ją drąsiai gali skaityti kartu su vaikais ir taip ugdyti jų teigiamas nuostatas pinigų atžvilgiu. Pradėti niekuomet ne per anksti, kaip ir ne per vėlu.

Geogre S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“

Savotiškas finansų valdymo pradžiamoklis, kuriame pasakojamos įvairios alegorinės senovės Babilono gyventojų istorijos apie pinigus, finansų planavimą, taupymą. Tai tarsi finansų valdymo klasika, kuri nepavaldi laikui – joje išsakytos mintys išlieka lygiai tokios pat aktualios ir šiandien. Ją yra perskaitęs bene kiekvienas finansų ekspertas. Knyga padeda suprasti pagrindinius finansų valdymo principus ir jų kilmę. Paruošėm ir trumpą šitos knygos santrauką čia.

Napoleonas Hillas „Mąstyk ir būk turtingas”

Nepaisant to, jog šita knyga pirmą kartą išspausdinta 1937 metais, ji iki šiol išlieka geriausiai pasaulyje parduodamų knygų sąrašuose. Knygoje rasi interviu su sėkmingiausiais to meto žmonėmis, įskaitant Henry Ford, Thomas Edison, John D. Rockefeller ir kt., o atnaujintame leidime šalia minėtų milijonierių savo teiginius jis iliustruoja pasitekdamas tokius pavyzdžius kaip Bill Gates, Mary Kay Ash, Dave Thomas ir kt. N. Hillas jų interviu paverčia pamokomis, formulėmis, kurias galima nesunkiai pritaikyt kasdienybėje ir, svarbiausia, ne tik kalbant apie finansus, bet ir kitas gyvenimo sritis. Autorius tiki, jog klestėjimas prasideda nuo klestėjimo mąstysenos. Jeigu norim būti turtingi, turim gebėti mąstyti kaip turtingi ir, dar svarbiau, turtingi visose srityse – tiek pinigų, laimės, sveikatos, santykių, verslo ir t.t. N. Hillas pasakoja, kaip gali to išmokti ir panaudoti praktikoje. Knyga padeda įsisamoninti, jog esam savo minčių atspindžiai ir šeimininkai ir, nors negalim pakeisti žaidimo taisyklių, tikrai galim būti geriausi žaidėjai. Viskas prasideda nuo minties, o sprendimas galvoti – mūsų pačių. Tai klasika, kurią perskaityti turi kiekvienas. Užmesk akį į svarbiausias idėjas iš šios knygos čia.

Mindaugas Grajauskas „Ko niekada neišgirsite iš bankininko“

Lietuvių autorius, parašęs 2 tokios paties pavadinimo knygas skirtingomis antraštėmis: „5 žingsnių šeimos finansų valdymo modelis“ ir „Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“. Pinigų tema santykiuose neretai laikoma nepatogia, o dėl jos vengimo kyla daugybė nesutarimų. Kiti nesutarimai kyla iš paprasčiausio neišmanymo. Kaip tik todėl autorius siūlo praktiškus, paties išbandytus patarimus efektyviam finansų valdymui šeimoje. Kartu juk galime pasiekti daug didesnius tikslus, negu po vieną.

T. Harv Eker „Milijonieriaus mąstymo paslaptys“

Pasaulinis bestseleris, kurio autorius nagrinėja, kuo skiriasi pasiturintys žmonės nuo nepasiturinčių. Ką jie daro skirtingai? Kaip mąsto ir veikia? Kokius įpročius propaguoja? Kodėl ir kaip reikia transformuoti nuostatas, trukdančias kiekvieno mūsų pasąmonėje glūdinčiam „finansiniam projektui“ būti sėkmingu. „Šiandien jis nėra tam užprogramuotas. Bet tą galim pakeisti.“,- tikina autorius. Beje, šis autorius žinomas dėl daugybės panašaus tipo knygų. Dar viena dėmesio verta paminėti šiame kontekste – „Du mąstymo tipai: turtingas ir vargšas“ – sulaukusi ypatingai daug visuomenės susidomėjimo ir neprarandanti aktualumo šiomis dienomis.

Thomas J. Stanley, William D. Danko „Jūsų kaimynas milijonierius. Netikėtos turtingųjų paslaptys“

Tai 20 metų vykdytas tyrimas, kurio metu apklausta daugiau kaip 1000 milijonierių. Knygoje aiškinamasi, kuo ypatingi milijonieriai ir kodėl, net gaudami gerus atlyginimus ar turėdami geresnes negu vidutinės „starto“ pozicijas, kai kurie žmonės niekuomet netampa turtingais. Mokslinių tyrimų išvados, paverstos paprastomis rekomendacijomis. Svarbiausias mintis sudėjom į įrašą Instagrame.

Kaip minėta, finansinės gerovės kūrimas prasideda nuo teisingų nuostatų. Šalia minėtų šešių knygų, pridedam dar tris, kurios, nors tiesiogiai su pinigais, atrodytų, nesusijusios, neabejotinai prisideda, ugdant klestėjimo mąstyseną.

Anthony Robbins „Pažadinkite savyje milžiną“

Pasaulyje žinomas autorius, motyvatorius ir pranešėjas, dažnai vadinamas pokyčių psichologijos ekspertu, kviečia skaitytoją nubusti ir pažadinti savyje slypinčią galią. Išmokę valdyti save, emocijas, kūną, bendravimą su kitais, formuoti teisingą santykį su pinigais, išsigrynint vertybes, galėsim nugalėti visas baimes, prieštaravimus, sugriauti klaidingas nuostatas ir pasiekti savo tikslus. Tai viena geriausiai parduodamų knygų pasaulyje. Beje, Anthony Robbins yra parašęs ir puikią knygą finansų tema Įvaldyk pinigų žaidimą“, kurią apžvelgėm čia.

Napoleonas Hillas „Kaip pergudrauti velnią”

Dar viena šio nepaprastai populiaraus ir iki šiol itin aktualaus N. Hillo knyga, parašyta interviu tarp pagrindinio veikėjo (autoriaus) ir velnio (mūsų vidinės tamsiosios pusės) principu. Knygoje autorius nagrinėja didžiausias kliūtis, su kuriomis susiduriam kelyje į sėkmę (velnio įrankius): baimę, atidėliojimą, pyktį, pavydą ir pateikia 7 principus, padėsiančius nugalėti šias kliūtis ir klestėti. Įdomu tai, kad nors knyga parašyta 1938 metais, išspausdinta ji buvo tik po 70 metų, nes N. Hillo šeima itin baiminosi tuometinės visuomenės reakcijos. Kaip ir anksčiau minėtas autoriaus kūrinys ši knyga iki šiol išlieka populiariausių sąrašuose.

Darius Pietaris „Tavo Sėkmės Medžioklė"

Lietuvių autoriaus knyga ne apie finansus, bet apie jiems būtiną klestėjimo mąstyseną, skirta žmonėms, siekiantiems permainų, norintiems labiau pasitikėti savimi, pasiekti daugiau ir gyventi geriau. Autorius atskleidžia, kur gimsta sėkmingi ir nesėkmingi sprendimai, kaip įveikti vidinius sėkmės barjerus ir pasiekti net ambicingiausius tikslus.

P.S. Nors tikim, jog dar vieną knygą jau esi skaitęs, todėl jos sąraše minėti nesinorėjo, jeigu netyčia neteko, pradėk būtent nuo jos – Robert Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“. Drąsiai galim sakyt, jog šitą knygą verta perskaityt kiekvienam žmogui. Kodėl – nesužinosi, kol patys to nepatirsi. Na, o jeigu ją jau skaitei, tuomet neabejotinai tą patvirtinsi. P.S. 22 mylimiausias idėjas iš jos surašėm čia.

 

Visas šias knygas perskaityti gali būti iššūkis. Tačiau, jeigu perskaitysi bent vieną jų ir pritaikysi nors mažiausią idėją savo finansams valdyti, neabejotinai pamatysi skirtumą. Pradėk keisti savo įpročius ir nuostatas pamažu, gilink žinias ir auk, tobulėk. Gi tik patys esameatsakingi už savo gyvenimo kokybę. Dargi, perskaičius šias knygas verta susiplanuot ir sekantį žingsnį, kuriame gali praverst sąrašas knygų, norintiems pradėti investuoti.