Neretas iš mūsų bent kartą esam turėję kokią skolą. Nesmagus jausmas, kuris užklumpa kaskart, kai nesumokam visos sumos, kurios yra vertas tam tikras įsigyjamas daiktas ar paslauga.
Kai kurie iš mūsų skolų paprasčiausiai vengiam. Kaip įmanoma stengiamės jų tiesiog neturėt. Kitiems skolinimasis yra tarsi blogas įprotis, kurio niekaip negalim atsisakyt – tarsi paprastesnis būdas įsigyti tai, ko norim, tačiau šiuo metu negalim sau leist. O norim daug ir dažnai. Nežiūrint į tai, turėdami skolą visi stengiamės kuo greičiau nusikratyt jos ir to slegiančio jausmo.
Turintys finansinių įsipareigojimų žmonės paprastai įvardija, jog jaučiasi, tarsi jų laisvė būtų apribota. Kiti jaučia neteisingumo jausmą, nes mano, jog skola yra ne visai arba ne visuomet abiems pusėms vienodai naudingas, teisingas sandoris – tarsi būtų vagiama iš mūsų dabarties ir ateities. Galiausiai, skolų turėjimas neretai mažina mūsų pasitikėjimą savim, o tai reiškia, jog patys sau tampam kliūtimi pasiekt tiek asmeninių, tiek finansinių tikslų.