Edukacijos gidas

Nori gilinti savo žinias apie finansus,
bet nežinai, nuo ko pradėti?

Šis gidas padės išsirinkti, ką gali padaryti jau šiandien, kad bent vienu žingsneliu
pasistūmėtum į priekį kuriant savo finansinę gerovę.
Pradėk kelionę jos link jau dabar!

Tavo finansinė kelionė

 1. Dabartinė situacija

  1
 2. Biudžeto valdymas

  2
 3. Kaupimas

  3
 4. Draudimai

  4
 5. Investavimas

  5
 6. Būsto paskola

  6
 7. Jaučiuosi finansiškai saugiai

  7

Pasirink dominančią sritį ir sužinok,
kokių veiksmų gali imtis šiandien

 • ASMENINIŲ FINANSŲ VALDYMAS

 • INVESTAVIMAS

 • KAUPIMAS IR DRAUDIMAI

 • BŪSTO PASKOLOS

 • PAPILDOMOS PAJAMOS IR KARJERA

Jeigu dar tik žengi pirmuosius žingsnius finansinės gerovės link, privalai suprasti, kad ji prasideda Tavo galvoje. Požiūris, nuostatos ir mąstysena lemia, kaip seksis elgtis su pinigais. Pirma, turėsi išmokti valdyti biudžetą, skirstyti pinigus, teisingai išsikelti (ir padaryti pasiekiamais) tikslus, taupyti, valdyti skolas, skaityti ir gilinti žinias apie finansus, ruošiantis kitiems etapams.

 

KNYGOS/SKAITINIAI

Pridedam straipsnį su rekomendacijomis 10-ties knygų apie pinigus, kurias tikrai verta perskaityt. Mūsų bloge, taip pat rasi kai kurių iš jų santraukas.

Žiūrėti knygas

PODCASTAI APIE PINIGUS

Vieni labiau mėgsta skaityti, o kiti – klausytis važiuojant automobiliu, sportuojant ar vaikštinėjant. Paruošėm šį tą ir tokiems atvejams!

TOP 14 podcastų apie asmeninius finansus sąrašas netrumpas, bet pasirink kelis įdomiausius ir pasiklausyk. Gal atrasi savo favoritą.

Žiūrėti rekomenduojamus

STRAIPSNIAI

Keli rašiniai šia tema. Spausk norimo straipsnio pavadinimą ir skaityk.

Finansinis rezervas gali pakeisti gyvenimą – padės ne tik susiskaičiuoti, kiek pinigų reikia turėti „juodai dienai“, bet ir bus vienas pirmųjų žingsnių su labai netikėtu efektu. Kokiu, aprašėm straipsnyje.

Kaip susikurti asmeninį finansų planą? – 7 žingsniai, kurios tikrai žengsi savo finansinės laisvės link.

Kaip greičiau išmokėti skolas – jeigu turi skolų, jos neturi būti dalykas, stabdantis nuo gerovės kūrimo. Nes skolos neapibrėžia mūsų finansinio raštingumo. Jį apibrėžia gebėjimas skolas tvariai valdyti.

3 biudžeto skirstymo būdai – pajamų skirstymas yra vienas svarbiausių finansiškai raštingo žmogaus įgūdžių. Nors atrodo paprastas, šitas įgūdis labai galingas ir tikrai padės viską ne tik pasiekt greičiau, bet ir kiekvieną mėnesį dėl pinigų jaustis tiesiog geriau.

6 poros biudžeto valdymo būdai – jeigu turi antrą pusę, tikrai žinai, kad kartu galit daugiau. Nes dvi algos, kaip ir dvi galvos – visada yra geriau. Pinigai – viena dažniausių nesutarimų poroje priežasčių. Kad jų būtų mažiau, kartu nuspręskit, kaip valdysit savo biudžetą.

5 įsimintiniausi TED pranešimai pinigų tema – Šį kartą jums atrinkom ir angliškai suprantančius skaitytojus kviečiam pasiklausyti įsimintiniausių pranešimų iš lūpų išskirtinių TED Talks ekspertų, pranešėjų, kurie dalinasi mokslinių tyrimų įžvalgomis ir įtraukiančiomis asmeninėmis istorijomis pinigų ir finansų valdymo temomis

FILMAI

Net penktadienio vakaras gali būti turiningas, jeigu žinot, kaip jį praleisti. Štai TOP 9 filmai apie finansus, kuriuos rekomenduojam pažiūrėti. Edukacija neturi būti nuobodi!

Kokie tie filmai?

SEMINARAI

Turim laaaabai daug seminarų, kuriuos nuolat tobulinam, atsižvelgdami į dalyvių klausimus, komentarus. Išsirink įdomiausius ir pasimatom internetu tiesiogiai iš bet kurios patogios pasaulio vietos! Spausk seminaro pavadinimą ir sužinok daugiau.

 

Paprastai apie pajamas, mokesčius ir lengvatas – aktualus kiekvienam kokia nors forma pajamas gaunančiam žmogui. Kad trumpiniai VSD,PSD, GMP ir kt. neskambėtų kaip burtažodžiai, o padėtų susiskaičiuoti ir išmokytų pasirinkti geriausią pajamų gavimo formą sau.

Pensijų sistema Lietuvoje: kaip susidėlioti planą savo ateičiai – seminaras skirtas tiems, kurie nori geriau suprasti pensijų sistemą Lietuvoje. Tiems, kurie žino, kad greičiausiai sulauks pensijos, o sulaukę nori gyventi oriai.

FINANSINĖS LAIMĖS AKADEMIJA

Labai daug gerų atsiliepimų sulaukiantis 10 paskaitų kursas, kuriame kiekvieną savaitę su lektoriais gilinsiesi į įvairias finansų temas, kad žinotum viską nuo biudžeto planavimo, investavimo į skirtingas turto klases, iki mokesčių, skolų ir paskolų valdymo. Išeisi su aiškiu planu ir greičiausiai atrasi ne vieną bendramintį. Peržiūrėk Akademijos puslapį ir programą. Gal prisijungsi?

Daugiau apie Akademiją

NEMOKAMA ASMENINĖ KONSULTACIJA

M Capital asmeninių finansų konsultantai visada pasiruošę papasakoti ir individualiai atsakyti į kylančius klausimus apie pinigus ir jų valdymą. Asmeninių konsultacijų metu galima kur kas konkrečiau aptarti individualius finansinius įpročius, poreikius ir geriausiai  tinkančias šeimos biudžeto valdymo, taupymo, ilgalaikio kaupimo, pinigų įdarbinimo įrankių ir kitas temas. Nemokamai, todėl tikrai nieko neprarasi, o atrasti gali labai daug! Temos, daugiau informacijos ir registracija – žemiau.

Registruotis konsultacijai

BENDRUOMENĖ

Prisijunk prie besidominčių finansiniu raštingumu bendruomenės ir susidraugaukim:

Instagrame – daug naudingo turinio, finansų naujienos, aktualijos ir mūsų kasdienybė iš arti.

Facebooke – gilesnės įžvalgos, straipsniai, artimiausi renginiai.

Linkedine – įžvalgos, naujienos ir straipsniai, jeigu patogiau bendrauti šioje platformoje.

Naujienlaiškyje – apžvelgiam, kas jums aktualiausio vyksta finansų pasaulyje nuo Lietuvos iki toliausių galaktikų. Ten visada rasi ir artimiausius seminarus, naujus projektus, naudingą turinį, straipsnius, skaitinius ir kt. Būtinai prenumeruok!

Jeigu jau sukaupei bazines žinias apie finansus, gebi tvariai valdyti savo biudžetą, skolas, turi finansinį rezervą, metas pradėti galvoti, kaip įdarbinti laisvus pinigus, t.y. investuoti. Rinkis patogiausias edukacijos formas ir gilink žinias.

KNYGOS/ SKAITINIAI

Kaip ir visuomet, pirmiausia Tau reikės bazini žinių apie investavimo principus. Paruošėm sąrašą knygų, kurias rekomenduojam perskaityti šia tema.

TOP 6 knygos apie investavimą pradedantiesiems

STRAIPSNIAI

Keli straipsniai, kad investavimo kelionė būtų lengvesnė. Spausk straipsnio pavadinimą ir skaityk.

18 klaidų, kurias daro pradedantieji investuotojai – perskaityk šį straipsnį, kad žinotum, ko tikėtis ir kokių klaidų nedaryti investuojant savarankiškai.

P2P platformos – kas tai? – tikrai žinom, kad ateis laikas, kai ieškosi informacijos apie nesudėtingus investavimo įrankius naujokams. Susipažink su sutelktinio investavimo platformomis. O jeigu nuspręsi išmėginti, paruošėm ir patarimus norintiems investuoti per P2P platformas.

SEMINARAI

Vienas iš greičiausių būdų per trumpą laiką gauti daug informacijos – dalyvauti seminaruose su profesionaliais lektoriais, kurie ne tik išsamiai papasakos, ką daryti, nuo ko pradėti ir ką reikia žinoti, bet ir atsakys į Tau kylančius klausimus. Nes visi seminarai vyksta tiesiogiai internetu.

Šiuo metu neturime.

 

NEMOKAMA ASMENINĖ KONSULTACIJA

Nemokama individuali konsultacija pasirinktomis asmeninių finansų valdymo temomis ypač tiks, jeigu norisi suprasti, nuo ko pradėti konkrečiai Tavo situacijoje. Ar Tu tikrai pasiruošei investuoti savarankiškai? O gal dar turi klausimų? Temos pasirinkimui ir registracija – žemiau.

Registruotis konsultacijai

MOKAMA KONSULTACIJA SU INVESTAVIMO EKSPERTU

Jeigu jau turi bazines žinias apie investavimą, metas pradėti galvoti apie strategiją ir portfelio susidėliojimą. Čia Tau padėti pasiruošę licencijuoti investicijų konsultantai. Tai – asmenių finansų konsultantai, turintys BFAA – Baltic Financial Advisors Association (nuo 2018 metų iš Lietuvos banko perėmusi licencijavimo funkciją) išduodamą investavimo konsultanto licenciją (kitaip – maklerio licenciją). Ši licencija patvirtina, jog asmuo gali edukuoti įvairiais su investavimu susijusiais klausimais, padėti pasirinkti investavimo kryptį ar strategiją, įsivertinti ir subalansuoti rizikas ir kt. Šios konsultacijos yra mokamos. Išsirink norimą konsultantą iš sąrašo čia arba, jeigu pasirinkti sunku, pildyk registracijos anketą konsultacijai ČIA (pažymėk „Kita/ mokama konsultacija“) ir jį Tau parinksim mes.

PARTNERIŲ PASIŪLYMAI

Norim gebėti Tau pasiūlyti ne tik edukaciją, bet ir sprendimus. Drąsiai kreipkis, jeigu…:

 • norėsi sužinoti daugiau ir/ar pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančius kaupimo įrankius. Esam Compensa Life garantuotų palūkanų ir investicinio gyvybės draudimo tarpininkai, todėl mielai Tau padėsim. Investuoti į savo ateitį ir gerovę gali vos nuo keliasdešimt eurų per mėnesį.
 • norėsi investuoti į NT per sutelktinio finansavimo platformas (InRento), įsigyti NT vystymo stadijoje žemesne nei rinkos kaina (Baltic Asset Management), palyginti būsto paskolų pasiūlymus (Lenders), atsidaryti investicinę sąskaitą IBKR ir formuotis portfelį (Myriad Capital), čia taip pat galim padėti, nes draugaujam su patikimomis įmonėmis ir galim nukreipti ten, kur Tau bus aktualu.

 

Užsiregistruok nemokamai edukacinei konsultacijai, kurioje kartu išsiaiškinsim, kas geriausiai atitiktų Tavo poreikius.

Viso pasaulio literatūra apie finansus pabrėžia, kaip svarbu pasirūpinti savo (ir savo verslo) finansine ateitimi ir saugumu. Finansinis stabilumas leis jaustis ramiai ir saugiai nutikus nenumatytiems atvejams, užsitikrinti pakankamą pajamų lygį oriai pensijai ir kt. Kad netikėti gyvenimo atvejai negriautų planų, neribotų pasirinkimų ir netrukdytų siekti finansinės gerovės.

KAUPIMAS ATEIČIAI

Jeigu nuoširdžiai domiesi asmeniniais finansais, jau žinai, koks svarbus ir naudingas įrankis gali būti draudimas. Nori sužinoti daugiau ir/ar pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančius kaupimo įrankius? Svarstai, kaupiamasis ar investicinis gyvybės draudimas Tau tiktų labiau? Esam Compensa Life gyvybės draudimo tarpininkai, todėl mielai Tau pagelbėsim. Nemokamos asmeninės konsultacijos metu padėsim išsigryninti poreikius, galimybes ir tikslus, atsakysim į rūpimus klausimus. Užsiregistruok konsultacijai:

Registruotis konsultacijai

VISŲ RŪŠIŲ DRAUDIMAI

Prireikė automobilio, kelionių, civilinės atsakomybės ar bet kokios kitos rūšies draudimo? Turim draudimo brokerių bendrovę M Insurance, bendradarbiaujam su visomis Lietuvos draudimo įmonėmis (taip pat – užsienio draudikais). Todėl jeigu reikės bet kokios rūšies draudimo, drąsiai kreipkis – rasim ir atrinksim geriausią Tau sprendimą iš visų galimų alternatyvų. Užsiregistuok arba paskambink ir gausi ypatingą edukacijos prieskoniais apibarstytą savo draudimo poreikių ir geriausių pasiūlymų vertinimą.

Eiti į M Insurance

DRAUDIMAI VERSLUI

Esi verslininkas ir nori žinoti, kokie draudimai aktualiausi Tavo veiklos srityje? O gal nori sužinoti, ar turimi draudimai, jų sąlygos tikrai yra geriausias (ir ekonomiškai naudingiausias) sprendimas Tavo unikaliam verslui? Paruošėm paprastą edukacinį įrankį, kuris leis savarankiškai atlikti mini verslo draudimų auditą. Išmintingi pasitikrina, todėl pasinaudok proga gauti nemokamą ekspertų draudimo auditą savo verslui.

Atlikti auditą

Aktuali informacija planuojantiems imti ar jau turintiems būsto paskolas. Žinios, kurios gali padėti sutaupyti tūkstančius eurų.

SEMINARAI IR KURSAI

Turim labai šaunių sertifikuotų būsto paskolų ekspertų, kurie nuolat gilinasi į sudėtingus atvejus ir edukuoja žmones būsto paskolų tema. Kartu su jais paruošėm turinio šia tema. Spausk pavadinimą ir sužinok daugiau.

Būsto paskolų akademija – 100+ temų mokymosi platformoje internete ir sertifikuotų būsto kreditų konsultantų paruoštos paskaitos, kad apie būsto paskolas žinotum absoliučiai viską. Nes viskas patogiai, vienoje vietoje. Junkis ir mokykis Tau patogiu metu iš bet kurios pasaulio vietos.

STRAIPSNIAI

Spustelk ant norimo straipsnio temos ir skaityk.

Kredito reitingas – kas tai? – skolinantis svarbu ne tik suprasti, bet ir įsivertinti galimybes skolintis. Kontekstui pravers žinios apie mitais ir legendomis apipintą kredito reitingą.

Kaip pagerinti kredito reitingą? – ką gali padaryti ruošiantis būsto paskolai, kad gautum geresnes sąlygas, pasakojam straipsnyje.

Kaip kylančios ECB palūkanų normos paveiks būsto paskolas? – kalbos apie palūkanų normų kilimą – ne iš piršto laužtos. Verta žinoti, kad galima būtų pasiruošti pokyčiams.

KONSULTACIJA SU BŪSTO PASKOLŲ EKSPERTU

Sertifikuoti būsto kreditų konsultantai pasiruošę edukuoti Tave ir pasiruošti būsto paskolos ėmimui Tavo individualiu atveju. Šie konsultantai nuolat tobulina savo kompetencijas ir reguliariai nagrinėja išskirtinius atvejus, kad būtų pasiruošę pagelbėti kiekvieno situacijoje priimti tvarų ir informuotą sprendimą. Būsto paskolų edukacinės konsultacijos yra mokamos. Pasirink norimą ekspertą iš sąrašo arba, jeigu pasirinkti atrodo sudėtinga, pildyk registracijos anketą konsultacijai ČIA ir jį Tau parinksim mes.

Registruotis konsultacijai

PARTNERIŲ PASIŪLYMAI

Mūsų partneriai Lenders gali padėti, palygindami skirtingų būsto kreditų davėjų sąlygas. Kreipkis į savo asmeninių finansų konsultantą arba, jeigu jo dar neturi, užsiregistruok nemokamai konsultacijai ir pasirūpinsim, kad patektum į geriausias rankas Tavo individualiam atvejui.

Kelyje į finansinę gerovę vienas iš svarbių žingsnių yra dirbti tai ir taip, kad tai teiktų malonumą, būtų kaip galima efektyviau, neštų kaip galima daugiau pajamų ir padėtų greičiau pasiekti užsibrėžtus finansinius tikslus. Ši skiltis – ieškantiems informacijos būtent šita tema.

SEMINARAI

Spustelk seminaro pavadinimą, kad sužinotum daugiau informacijos.

Paprastai apie pajamas, mokesčius ir lengvatas – norintiems užsiimti savarankiška veikla, generuoti daugiau pajamų, kad greičiau artėtų finansinės laisvės link, tiesiog būtina išmanyti įvairius pajamų gavimo būdus, mokėtinus mokesčius, skirtumus. Kad gebėtum priimti informuotą sprendimą dėl veiklos pasirinkimo ir mokesčių, socialinių garantijų ir lengvatų.

Karjeros ir galimybių su M Capital pristatymas – gali būti, kad Tave taip užkabliuos finansų temos, kad norėsi vis daugiau. Ne tik sužinoti, bet ir su kitais dalintis, kartu kelti Lietuvos žmonių finansinio raštingumo lygį. Jeigu taip nutiktų, būtinai sudalyvauk nemokamame M Capital karjeros ir galimybių pristatyme internetu. Puikiai tiks, jeigu ieškai papildomų pajamų, vietos savarankiškai veiklai ar būdo kurti ir vystyti nuosavą verslą. Išnaudok visas galimybes!

STRAIPSNIAI

Spustelk straipsnio pavadinimą ir skaityk:

51 idėja, kaip užsidirbti papildomai (I, II dalys) – straipsnis su daugybe idėjų, kaip galima nesudėtingai ir be didelio biudžeto pradėti kurtis papildomas pajamas.

Kaip pasirinkti veiklos rūšį? – individuali veikla, MB, UAB ar..? Pasirinkimų daug. Pradžiai atsakyk sau į 7 klausimus, kad pasirinktum tą veiklos rūšį, kuri geriausiai atitiks Tavo poreikius.

KITI ĮRANKIAI

Draudimai verslui. Turi savo verslą, generuojantį pajamas? Tada, kad jį apsaugotum, kaip ir kitiems verslininkams, Tau tikrai reikės apsidrausti. Automobilius, turtą, įrangą, patalpas, netikėtus atvejus, brokuotas partijas, programuotojų pirštus ar kt. Nuo netikėtumų neapsaugosim, bet galim sušvelninti padarinius. Kreipkis į M Insurance, kad jie palygintų visų Lietuvos (o jeigu reikės – ir užsienio) draudikų pasiūlymus ir suderėtų geriausią Tavo unikaliam verslui sprendimą IR papasakotų daug naudingos informacijos, kad tikrai žinotum, kaip geriausia turimus draudimus valdyti, ką reiškia žvaigždutės draudimo sutartyse ir kt.

ASMENINIŲ FINANSŲ VALDYMAS

Jeigu dar tik žengi pirmuosius žingsnius finansinės gerovės link, privalai suprasti, kad ji prasideda Tavo galvoje. Požiūris, nuostatos ir mąstysena lemia, kaip seksis elgtis su pinigais. Pirma, turėsi išmokti valdyti biudžetą, skirstyti pinigus, teisingai išsikelti (ir padaryti pasiekiamais) tikslus, taupyti, valdyti skolas, skaityti ir gilinti žinias apie finansus, ruošiantis kitiems etapams.

 

KNYGOS/SKAITINIAI

Pridedam straipsnį su rekomendacijomis 10-ties knygų apie pinigus, kurias tikrai verta perskaityt. Mūsų bloge, taip pat rasi kai kurių iš jų santraukas.

Žiūrėti knygas
PODCASTAI APIE PINIGUS

Vieni labiau mėgsta skaityti, o kiti – klausytis važiuojant automobiliu, sportuojant ar vaikštinėjant. Paruošėm šį tą ir tokiems atvejams!

TOP 14 podcastų apie asmeninius finansus sąrašas netrumpas, bet pasirink kelis įdomiausius ir pasiklausyk. Gal atrasi savo favoritą.

Žiūrėti rekomenduojamus
STRAIPSNIAI

Keli rašiniai šia tema. Spausk norimo straipsnio pavadinimą ir skaityk.

Finansinis rezervas gali pakeisti gyvenimą – padės ne tik susiskaičiuoti, kiek pinigų reikia turėti „juodai dienai“, bet ir bus vienas pirmųjų žingsnių su labai netikėtu efektu. Kokiu, aprašėm straipsnyje.

Kaip susikurti asmeninį finansų planą? – 7 žingsniai, kurios tikrai žengsi savo finansinės laisvės link.

Kaip greičiau išmokėti skolas – jeigu turi skolų, jos neturi būti dalykas, stabdantis nuo gerovės kūrimo. Nes skolos neapibrėžia mūsų finansinio raštingumo. Jį apibrėžia gebėjimas skolas tvariai valdyti.

3 biudžeto skirstymo būdai – pajamų skirstymas yra vienas svarbiausių finansiškai raštingo žmogaus įgūdžių. Nors atrodo paprastas, šitas įgūdis labai galingas ir tikrai padės viską ne tik pasiekt greičiau, bet ir kiekvieną mėnesį dėl pinigų jaustis tiesiog geriau.

6 poros biudžeto valdymo būdai – jeigu turi antrą pusę, tikrai žinai, kad kartu galit daugiau. Nes dvi algos, kaip ir dvi galvos – visada yra geriau. Pinigai – viena dažniausių nesutarimų poroje priežasčių. Kad jų būtų mažiau, kartu nuspręskit, kaip valdysit savo biudžetą.

5 įsimintiniausi TED pranešimai pinigų tema – Šį kartą jums atrinkom ir angliškai suprantančius skaitytojus kviečiam pasiklausyti įsimintiniausių pranešimų iš lūpų išskirtinių TED Talks ekspertų, pranešėjų, kurie dalinasi mokslinių tyrimų įžvalgomis ir įtraukiančiomis asmeninėmis istorijomis pinigų ir finansų valdymo temomis

FILMAI

Net penktadienio vakaras gali būti turiningas, jeigu žinot, kaip jį praleisti. Štai TOP 9 filmai apie finansus, kuriuos rekomenduojam pažiūrėti. Edukacija neturi būti nuobodi!

Kokie tie filmai?
SEMINARAI

Turim laaaabai daug seminarų, kuriuos nuolat tobulinam, atsižvelgdami į dalyvių klausimus, komentarus. Išsirink įdomiausius ir pasimatom internetu tiesiogiai iš bet kurios patogios pasaulio vietos! Spausk seminaro pavadinimą ir sužinok daugiau.

 

Paprastai apie pajamas, mokesčius ir lengvatas – aktualus kiekvienam kokia nors forma pajamas gaunančiam žmogui. Kad trumpiniai VSD,PSD, GMP ir kt. neskambėtų kaip burtažodžiai, o padėtų susiskaičiuoti ir išmokytų pasirinkti geriausią pajamų gavimo formą sau.

Pensijų sistema Lietuvoje: kaip susidėlioti planą savo ateičiai – seminaras skirtas tiems, kurie nori geriau suprasti pensijų sistemą Lietuvoje. Tiems, kurie žino, kad greičiausiai sulauks pensijos, o sulaukę nori gyventi oriai.

FINANSINĖS LAIMĖS AKADEMIJA

Labai daug gerų atsiliepimų sulaukiantis 10 paskaitų kursas, kuriame kiekvieną savaitę su lektoriais gilinsiesi į įvairias finansų temas, kad žinotum viską nuo biudžeto planavimo, investavimo į skirtingas turto klases, iki mokesčių, skolų ir paskolų valdymo. Išeisi su aiškiu planu ir greičiausiai atrasi ne vieną bendramintį. Peržiūrėk Akademijos puslapį ir programą. Gal prisijungsi?

Daugiau apie Akademiją
NEMOKAMA ASMENINĖ KONSULTACIJA

M Capital asmeninių finansų konsultantai visada pasiruošę papasakoti ir individualiai atsakyti į kylančius klausimus apie pinigus ir jų valdymą. Asmeninių konsultacijų metu galima kur kas konkrečiau aptarti individualius finansinius įpročius, poreikius ir geriausiai  tinkančias šeimos biudžeto valdymo, taupymo, ilgalaikio kaupimo, pinigų įdarbinimo įrankių ir kitas temas. Nemokamai, todėl tikrai nieko neprarasi, o atrasti gali labai daug! Temos, daugiau informacijos ir registracija – žemiau.

Registruotis konsultacijai
BENDRUOMENĖ

Prisijunk prie besidominčių finansiniu raštingumu bendruomenės ir susidraugaukim:

Instagrame – daug naudingo turinio, finansų naujienos, aktualijos ir mūsų kasdienybė iš arti.

Facebooke – gilesnės įžvalgos, straipsniai, artimiausi renginiai.

Linkedine – įžvalgos, naujienos ir straipsniai, jeigu patogiau bendrauti šioje platformoje.

Naujienlaiškyje – apžvelgiam, kas jums aktualiausio vyksta finansų pasaulyje nuo Lietuvos iki toliausių galaktikų. Ten visada rasi ir artimiausius seminarus, naujus projektus, naudingą turinį, straipsnius, skaitinius ir kt. Būtinai prenumeruok!

INVESTAVIMAS

Jeigu jau sukaupei bazines žinias apie finansus, gebi tvariai valdyti savo biudžetą, skolas, turi finansinį rezervą, metas pradėti galvoti, kaip įdarbinti laisvus pinigus, t.y. investuoti. Rinkis patogiausias edukacijos formas ir gilink žinias.

KNYGOS/ SKAITINIAI

Kaip ir visuomet, pirmiausia Tau reikės bazini žinių apie investavimo principus. Paruošėm sąrašą knygų, kurias rekomenduojam perskaityti šia tema.

TOP 6 knygos apie investavimą pradedantiesiems

STRAIPSNIAI

Keli straipsniai, kad investavimo kelionė būtų lengvesnė. Spausk straipsnio pavadinimą ir skaityk.

18 klaidų, kurias daro pradedantieji investuotojai – perskaityk šį straipsnį, kad žinotum, ko tikėtis ir kokių klaidų nedaryti investuojant savarankiškai.

P2P platformos – kas tai? – tikrai žinom, kad ateis laikas, kai ieškosi informacijos apie nesudėtingus investavimo įrankius naujokams. Susipažink su sutelktinio investavimo platformomis. O jeigu nuspręsi išmėginti, paruošėm ir patarimus norintiems investuoti per P2P platformas.

SEMINARAI

Vienas iš greičiausių būdų per trumpą laiką gauti daug informacijos – dalyvauti seminaruose su profesionaliais lektoriais, kurie ne tik išsamiai papasakos, ką daryti, nuo ko pradėti ir ką reikia žinoti, bet ir atsakys į Tau kylančius klausimus. Nes visi seminarai vyksta tiesiogiai internetu.

Šiuo metu neturime.

 

NEMOKAMA ASMENINĖ KONSULTACIJA

Nemokama individuali konsultacija pasirinktomis asmeninių finansų valdymo temomis ypač tiks, jeigu norisi suprasti, nuo ko pradėti konkrečiai Tavo situacijoje. Ar Tu tikrai pasiruošei investuoti savarankiškai? O gal dar turi klausimų? Temos pasirinkimui ir registracija – žemiau.

Registruotis konsultacijai
MOKAMA KONSULTACIJA SU INVESTAVIMO EKSPERTU

Jeigu jau turi bazines žinias apie investavimą, metas pradėti galvoti apie strategiją ir portfelio susidėliojimą. Čia Tau padėti pasiruošę licencijuoti investicijų konsultantai. Tai – asmenių finansų konsultantai, turintys BFAA – Baltic Financial Advisors Association (nuo 2018 metų iš Lietuvos banko perėmusi licencijavimo funkciją) išduodamą investavimo konsultanto licenciją (kitaip – maklerio licenciją). Ši licencija patvirtina, jog asmuo gali edukuoti įvairiais su investavimu susijusiais klausimais, padėti pasirinkti investavimo kryptį ar strategiją, įsivertinti ir subalansuoti rizikas ir kt. Šios konsultacijos yra mokamos. Išsirink norimą konsultantą iš sąrašo čia arba, jeigu pasirinkti sunku, pildyk registracijos anketą konsultacijai ČIA (pažymėk „Kita/ mokama konsultacija“) ir jį Tau parinksim mes.

PARTNERIŲ PASIŪLYMAI

Norim gebėti Tau pasiūlyti ne tik edukaciją, bet ir sprendimus. Drąsiai kreipkis, jeigu…:

 • norėsi sužinoti daugiau ir/ar pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančius kaupimo įrankius. Esam Compensa Life garantuotų palūkanų ir investicinio gyvybės draudimo tarpininkai, todėl mielai Tau padėsim. Investuoti į savo ateitį ir gerovę gali vos nuo keliasdešimt eurų per mėnesį.
 • norėsi investuoti į NT per sutelktinio finansavimo platformas (InRento), įsigyti NT vystymo stadijoje žemesne nei rinkos kaina (Baltic Asset Management), palyginti būsto paskolų pasiūlymus (Lenders), atsidaryti investicinę sąskaitą IBKR ir formuotis portfelį (Myriad Capital), čia taip pat galim padėti, nes draugaujam su patikimomis įmonėmis ir galim nukreipti ten, kur Tau bus aktualu.

 

Užsiregistruok nemokamai edukacinei konsultacijai, kurioje kartu išsiaiškinsim, kas geriausiai atitiktų Tavo poreikius.

KAUPIMAS IR DRAUDIMAI

Viso pasaulio literatūra apie finansus pabrėžia, kaip svarbu pasirūpinti savo (ir savo verslo) finansine ateitimi ir saugumu. Finansinis stabilumas leis jaustis ramiai ir saugiai nutikus nenumatytiems atvejams, užsitikrinti pakankamą pajamų lygį oriai pensijai ir kt. Kad netikėti gyvenimo atvejai negriautų planų, neribotų pasirinkimų ir netrukdytų siekti finansinės gerovės.

KAUPIMAS ATEIČIAI

Jeigu nuoširdžiai domiesi asmeniniais finansais, jau žinai, koks svarbus ir naudingas įrankis gali būti draudimas. Nori sužinoti daugiau ir/ar pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančius kaupimo įrankius? Svarstai, kaupiamasis ar investicinis gyvybės draudimas Tau tiktų labiau? Esam Compensa Life gyvybės draudimo tarpininkai, todėl mielai Tau pagelbėsim. Nemokamos asmeninės konsultacijos metu padėsim išsigryninti poreikius, galimybes ir tikslus, atsakysim į rūpimus klausimus. Užsiregistruok konsultacijai:

Registruotis konsultacijai
VISŲ RŪŠIŲ DRAUDIMAI

Prireikė automobilio, kelionių, civilinės atsakomybės ar bet kokios kitos rūšies draudimo? Turim draudimo brokerių bendrovę M Insurance, bendradarbiaujam su visomis Lietuvos draudimo įmonėmis (taip pat – užsienio draudikais). Todėl jeigu reikės bet kokios rūšies draudimo, drąsiai kreipkis – rasim ir atrinksim geriausią Tau sprendimą iš visų galimų alternatyvų. Užsiregistuok arba paskambink ir gausi ypatingą edukacijos prieskoniais apibarstytą savo draudimo poreikių ir geriausių pasiūlymų vertinimą.

Eiti į M Insurance
DRAUDIMAI VERSLUI

Esi verslininkas ir nori žinoti, kokie draudimai aktualiausi Tavo veiklos srityje? O gal nori sužinoti, ar turimi draudimai, jų sąlygos tikrai yra geriausias (ir ekonomiškai naudingiausias) sprendimas Tavo unikaliam verslui? Paruošėm paprastą edukacinį įrankį, kuris leis savarankiškai atlikti mini verslo draudimų auditą. Išmintingi pasitikrina, todėl pasinaudok proga gauti nemokamą ekspertų draudimo auditą savo verslui.

Atlikti auditą

BŪSTO PASKOLOS

Aktuali informacija planuojantiems imti ar jau turintiems būsto paskolas. Žinios, kurios gali padėti sutaupyti tūkstančius eurų.

SEMINARAI IR KURSAI

Turim labai šaunių sertifikuotų būsto paskolų ekspertų, kurie nuolat gilinasi į sudėtingus atvejus ir edukuoja žmones būsto paskolų tema. Kartu su jais paruošėm turinio šia tema. Spausk pavadinimą ir sužinok daugiau.

Būsto paskolų akademija – 100+ temų mokymosi platformoje internete ir sertifikuotų būsto kreditų konsultantų paruoštos paskaitos, kad apie būsto paskolas žinotum absoliučiai viską. Nes viskas patogiai, vienoje vietoje. Junkis ir mokykis Tau patogiu metu iš bet kurios pasaulio vietos.

STRAIPSNIAI

Spustelk ant norimo straipsnio temos ir skaityk.

Kredito reitingas – kas tai? – skolinantis svarbu ne tik suprasti, bet ir įsivertinti galimybes skolintis. Kontekstui pravers žinios apie mitais ir legendomis apipintą kredito reitingą.

Kaip pagerinti kredito reitingą? – ką gali padaryti ruošiantis būsto paskolai, kad gautum geresnes sąlygas, pasakojam straipsnyje.

Kaip kylančios ECB palūkanų normos paveiks būsto paskolas? – kalbos apie palūkanų normų kilimą – ne iš piršto laužtos. Verta žinoti, kad galima būtų pasiruošti pokyčiams.

KONSULTACIJA SU BŪSTO PASKOLŲ EKSPERTU

Sertifikuoti būsto kreditų konsultantai pasiruošę edukuoti Tave ir pasiruošti būsto paskolos ėmimui Tavo individualiu atveju. Šie konsultantai nuolat tobulina savo kompetencijas ir reguliariai nagrinėja išskirtinius atvejus, kad būtų pasiruošę pagelbėti kiekvieno situacijoje priimti tvarų ir informuotą sprendimą. Būsto paskolų edukacinės konsultacijos yra mokamos. Pasirink norimą ekspertą iš sąrašo arba, jeigu pasirinkti atrodo sudėtinga, pildyk registracijos anketą konsultacijai ČIA ir jį Tau parinksim mes.

Registruotis konsultacijai
PARTNERIŲ PASIŪLYMAI

Mūsų partneriai Lenders gali padėti, palygindami skirtingų būsto kreditų davėjų sąlygas. Kreipkis į savo asmeninių finansų konsultantą arba, jeigu jo dar neturi, užsiregistruok nemokamai konsultacijai ir pasirūpinsim, kad patektum į geriausias rankas Tavo individualiam atvejui.

PAPILDOMOS PAJAMOS IR KARJERA

Kelyje į finansinę gerovę vienas iš svarbių žingsnių yra dirbti tai ir taip, kad tai teiktų malonumą, būtų kaip galima efektyviau, neštų kaip galima daugiau pajamų ir padėtų greičiau pasiekti užsibrėžtus finansinius tikslus. Ši skiltis – ieškantiems informacijos būtent šita tema.

SEMINARAI

Spustelk seminaro pavadinimą, kad sužinotum daugiau informacijos.

Paprastai apie pajamas, mokesčius ir lengvatas – norintiems užsiimti savarankiška veikla, generuoti daugiau pajamų, kad greičiau artėtų finansinės laisvės link, tiesiog būtina išmanyti įvairius pajamų gavimo būdus, mokėtinus mokesčius, skirtumus. Kad gebėtum priimti informuotą sprendimą dėl veiklos pasirinkimo ir mokesčių, socialinių garantijų ir lengvatų.

Karjeros ir galimybių su M Capital pristatymas – gali būti, kad Tave taip užkabliuos finansų temos, kad norėsi vis daugiau. Ne tik sužinoti, bet ir su kitais dalintis, kartu kelti Lietuvos žmonių finansinio raštingumo lygį. Jeigu taip nutiktų, būtinai sudalyvauk nemokamame M Capital karjeros ir galimybių pristatyme internetu. Puikiai tiks, jeigu ieškai papildomų pajamų, vietos savarankiškai veiklai ar būdo kurti ir vystyti nuosavą verslą. Išnaudok visas galimybes!

STRAIPSNIAI

Spustelk straipsnio pavadinimą ir skaityk:

51 idėja, kaip užsidirbti papildomai (I, II dalys) – straipsnis su daugybe idėjų, kaip galima nesudėtingai ir be didelio biudžeto pradėti kurtis papildomas pajamas.

Kaip pasirinkti veiklos rūšį? – individuali veikla, MB, UAB ar..? Pasirinkimų daug. Pradžiai atsakyk sau į 7 klausimus, kad pasirinktum tą veiklos rūšį, kuri geriausiai atitiks Tavo poreikius.

KITI ĮRANKIAI

Draudimai verslui. Turi savo verslą, generuojantį pajamas? Tada, kad jį apsaugotum, kaip ir kitiems verslininkams, Tau tikrai reikės apsidrausti. Automobilius, turtą, įrangą, patalpas, netikėtus atvejus, brokuotas partijas, programuotojų pirštus ar kt. Nuo netikėtumų neapsaugosim, bet galim sušvelninti padarinius. Kreipkis į M Insurance, kad jie palygintų visų Lietuvos (o jeigu reikės – ir užsienio) draudikų pasiūlymus ir suderėtų geriausią Tavo unikaliam verslui sprendimą IR papasakotų daug naudingos informacijos, kad tikrai žinotum, kaip geriausia turimus draudimus valdyti, ką reiškia žvaigždutės draudimo sutartyse ir kt.