STRAIPSNIS

TOP 14 podcast‘ų apie asmeninius finansus

Mėgstantys vartoti turinį audio formatu tikrai pritars, jog šalia to galima derinti kelias veiklas: tuo pat metu ne tik sportuoti, tvarkytis namus, vairuoti ir kt., bet ir sužinoti ką nors naujo. Taip ir su podcast‘ais (liet. tinklalaidėmis). Todėl paruošėm sąrašą geriausių podcast‘ų asmeninių finansų temomis. Tiesa, visi jie – anglų kalba, mat, lietuviškai (kol kas) neturim šia tema daug kokybiško turinio. Užsienyje gi finansų klausimus gvildena tūkstančiai. Atrinkom pačius-pačiausius. Bet sudėjom tikrai ne nuo geriausio iki blogiausio ar atvirkščiai. Vertinti paliekam Tau!

Išsirink ir pasiklausyk:

1. Afford Anything

Podcast‘as, kuriame apie asmeninius finansus kalbama iš pačių įvairiausių perspektyvų: nuo to, kaip vaikus mokyti apie pinigus ir finansinę laisvę, ankstyvą išėjimą į pensiją ir interviu su tais, kuriems jau pavyko tai padaryti, apie klestėjimo/ turtėjimo mąstyseną, santykį su pinigais, realių žmonių istorijas apie tapimą milijonieriais, pinigų pamokas, pokerį, net su pinigais ir karjera susijusias temas (atidėliojimą, perfekcionizmą, svajonių darbo radimą, įpročių formavimą), verslo kūrimą, skolų grąžinimą, poros finansus, investavimą ir kt.

Pasiklausyk čia.

Kadangi dauguma jų turi net savo atskirus puslapius, vis juos pridėsim. Bet turėk omenyje, kad gali juos rasti ir populiariose podcastų platformose.

 

2. HerMoney with Jean Chatzky

„Klysta tie, kurie mano, jog moterims nereikia specifinių finansinių patarimų“, – tvirtina podcasto vedėja Jean Chatzky. Kiekviena moteris, kad ir kokia veikla užsiimtų, susiduria su unikaliais finansiniais iššūkiais. Būtent apie juos ir kalbama šitme podcaste: nuo biudžeto valdymo, mokslinių tyrimų pinigų tema iki karjeros patarimų ir iš pažiūros sudėtingų kasdienių finansų pasaulio aktualijų (pvz., WallStreet, GameStop) paaiškinimo paprastai, kartais net itin šmaikščiai. Labai gerai vertinamas klausytojų.

Pasiklausyti gali čia (arba savo mėgstamoje platformoje).

3. Financial Independence

Bene visuose bloguose ir interneto forumuose aptarinėjamas Mad Fientist kalbina asmeninių finansų pasaulio ikonas (Mr. Money Mustache, Vicki Robin, net žymiosios knygos „Psychology of Money“ autorių Morgan Housel. Epizodai nedažni, nereguliarūs, tačiau labai LABAI aukštos kokybės. Sužinosi apie investavimą, nekilnojamą turtą, mokesčių vengimą, verslumą, unikalias technikas ir strategijas, kad pasiektum finansinę nepriklausomybę.

Epizodai patogiai – čia.

4. Millennial Money Minutes

Priešingai negu nemaža dalis kitų, išsamesnių ir apimtimi ilgesnių podcastų, šio vedėjas nagrinėja svarbiausius asmeninių finansų klausimus per 5-10 minučių. Apie finansinius tikslus, investavimą į NT, biudžeto valdymą, pasyvias pajamas, ankstyvą išėjimą į pensiją ir finansinę laisvę, pinigų valdymo įpročius, taupymą, šeimos biudžetą ir kt. Tiems, kurie nori žinoti viską apie viską bent po truputį. Aha, milenialsai.

Greitai sužinom visko po truputį čia.

5. Chain of Wealth

Kalbina paprastus žmones įvairiomis finansų temomis. Vedėjai teigia, jog būtina atsikratyti nuostatos, kad kalbėjimasis apie pinigus yra labai asmeniškas dalykas, apie kurį diskusijų reikėtų vengti. Kalba apie taupymą, pasyvias pajamas, investavimą, skolas ir paskolas bei begalę kitų asmeninių finansų temų. Atrodytų neypatingas, bet vertinamas tikrai gerai.

Pasiklausyk čia.

6. Marriage Kids and Money

Apie finansus, šeimą, investavimą. Ypač patiks moterims, nes paliečia daugybę temų, susijusių su šeima ir moters vaidmeniu joje, iššūkius, su kuriais susiduria moterys karjeroje ir investavimo pasaulyje. Labai geri atsiliepimai ir klausytojų vertinimai.

Klausyk čia.

7. The Ramsey Show

Pokalbiai su finansų pasaulyje puikiai žinomu Dave Ramsey ir jo komandos nariais, kurie siekia, jog kiekvienas klausytojas perimtų gyvenimą ir uždirbamus pinigus į savo rankas, išsivaduotų nuo finansinių įsipareigojimų ir pradėtų kurtis savo ateitį ir gerovę. Labiau apie gyvenimo tiesas, įkvėpimą.

Įsikvėpk čia.

8. The Side Hustle Project

Podcast‘as nagrinėjantis viską iki smulkiausių detalių apie tai, ko reikia, kad pradėtume kurti ir auginti papildomas veiklas, nešančias pajamas. Nuo mąstysenos iki praktinių patarimų, įvairių būdų apžvalgų bei vertinimų, rizikų ir galimybių aptarimo. Šitą etapą neišvengiamai pasiekia kiekvienas finansais besidomintis žmogus. Jeigu Tu jau jame, būtinai semkis žinių ir pradėk kurtis pasyvias pajamas.

Mokykis čia.

9. Everyday Money Show

Dar vienas TOP’ų sąrašuose šmėžuojantis podcastas, kuris kasdieniams, paprastiems žmonėms padeda pinigams suteikti prasmę ir kurtis finansinę gerovę. Kas savaitę kalbinami finansų ekspertai apie pinigus, finansinę nepriklausomybę, NT, draudimus, investavimą, išėjimą į pensiją ir kt.

Rasi čia.

10. Millennial Money

Autorių teigimu, tai – ne įprastas, senoviškas podcast‘as apie asmeninius finansus. Kiekvieną savaitę kalbinami ypatingi svečiai, atskleidžiantys visas pinigų paslaptis – nuo gerovės kūrimo, pinigų srautų, investavimo, iki papildomų pajamų ir verslumo, kelionių. Podcast‘as mąstantiems šiuolaikiškai.

Klausykis čia.

11. Inspired Money

Įkvėpimo ir turtėjimo mąstysenos ugdymo ieškantiems klausytojams patiksiantis podcast‘as, puikiai įvertintas net Investopedia.com portalo. Nes viskas prasideda nuo mąstysenos, vertybių apsibrėžimo ir pinigų funkcijų suvokimo, atsakymo į pamatinius klausimus. Tik tada, kai tiksliai žinom, kur norim nueiti ir ką pasiekti, tikrai galėsim tą ir padaryti.

Rasi patogiai čia.

12. Frugal Friends

Išlaidų kontrolė – dalykas nelengvas. Bet tai labai svarbus pradinis žingsnis tiems, kurie užstrigę būtent šitme etape. Kad galėtum pradėti kelionę gerovės link, turi liautis gyventi nuo algos iki algos. Kaip taupysiu, jeigu neturiu, iš ko? Kaip investuosiu? Išeičių yra; tereikia jas (at)rasti, pamatyti. Jeigu nori perimti pinigų kontrolę į savo rankas, mažiau išleisti, išmokti taupyti, išmokėti skolas ir siekti finansinės laisvės, šis podcastas Tau patiks. Nauji epizodai kiekvieną penktadienį.

Juos rasi čia.

13. Popcorn Finance

Apdovanojimų pelnęs podcast‘as, kuriame labai trumpai – taip greitai, kiek užtrunka išspraginti spragėsių pakelį – kalbama įvairiomis asmeninių finansų temomis nuo A iki Z: biudžeto valdymą, investavimą, fondus ir kitus finansinius įrankius, paskolas, mokesčius, finansų pasaulio aktualijas ir kt.

Popkornus traškinam čia.

14. Listen Money Matters

Dar vienas pasaulio TOP podcastų asmeninių finansų tema sąrašuose nuolat minimas podcastas. Šis – be cenzūros, todėl patiks mėgstantiems tiesų, griežtesnį, net cinišką toną. Patarimai VEIKIMUI ir žmonėms, kurie nemėgsta pamokslų apie asmeninius finansus. Paprastos diskusijos, tikros temos, klausytojų klausimai ir realios situacijos.

TOP’ą įvertink čia.

Gero klausymo! 😉

P.S. Žinai kokį nors tikrai dėmesio vertą podcastą apie asmeninius finansus? Griebk telefoną ir brūkštelk mums į FB arba info@mcapital.lt jo nuorodą. Jeigu jis tikrai vertas dėmesio, gi turim pasidalint su visais! Dalindamasis padarysi mažą gerą darbą visuomenei! 😊

Jeigu ši sąrašas patiko, Tau gali patikti ir atrinkta kolekcija TOP 15 podcastų apie investavimą.