STRAIPSNIS

TOP 15 podcastų apie investavimą

Visi nuolat ieškom patogiausių būdų išmokt naujų dalykų. Finansai – ne išimtis. Turbūt sutinki, kad net tokios sudėtingos temos kaip investavimas gali būti pateiktos nesudėtingai. Mėgstantiems kaip galima produktyviau išnaudoti laiką vaikštinėjant, sportuojant ar vairuojant automobilį atrinkom ir paruošėm dėmesio vertus podcastus (angl. tinklalaides) apie investavimą.

Sąraše kiekvienas ras kažką sau: nuo bendrųjų žinių apie finansų pasaulį, kad žengtum koja kojon su naujienomis (kas svarbu, jeigu norėsi investuoti), iki investavimo principų pradedantiesiems ir gilių analizių pažengusiems, investavimo į atskirų kompanijų akcijas, verslus, industrijas, bitkoinus, NT ir kt. Labai rekomenduojam užmest ausį!

Planet Money by NPR

Šiandien tai vienas iš daugiausiai epizodų turinčių podcastų apie ekonomiką, kuris patiks ir pradedančiam, ir patyrusiam investuotojui. Nuo neįtikėtinai paprastai aiškinamų ekonomikos teorijų iki naujienų: fondai, akcijos, įvairūs sektoriai ir verslo šakos, dirbtinis intelektas, sintetinės kanapės ir kt. Kiekviena tema nagrinėjama LABAI detaliai. Viskas tam, kad į investavimo pasaulyje kasdien veiktum su stipriu pamatinių žinių bagažu.

Stock Club by MyWallSt

Visų lygių investuotojams patiksiantis podcastas, kuriame sudėtingas investuotojų žargonas paverčiamas paprastomis naujienomis ir įžvalgomis. Kalba apie finansų naujienas: Kinijos kompanijų akcijas, kosmoso lenktynes, Robinhood ir GameStop, Netflix, kibernetinį saugumą, TikTok‘ą, bitkoiną, REIT ir kt. Kaip kasdienė žinių laida, tik apie finansus.

We study Billionaires

Nagrinėja žymias asmenybes (nuo Warren Buffet, Howard Marks, iki M. Zuckerberg, Oprah ir kt.), jų požiūrį, mąstyseną, kaip jie susikrovė turtus ir ką iš to kiekvienas galim pritaikyt savo investavimo strategijose. Vedėjai daug diskutuoja apie naujausias investavimo tendencijas ir aktualijas (infliaciją, bitkoino teisinį reguliavimą ir kt.). Tai – bene populiariausias ir labiausiai pasaulyje rekomenduojamas podcastas apie investavimą.

Money For The Rest Of Us

Podcasto vedėjas 20 metų mokė žmones ir įmones investuoti, savarankiškai kurti savo portfelį, valdyti finansus paprastu, lengvai suprantamu būdu. Čia jis pasakoja apie gerovės kūrimą, finansinę laisvę ir laimę, infliaciją ir kitus ekonomikos, pinigų reiškinius, finansų rinkos tendencijas ir naujoves, aktualijas, investavimą į įvairias verslo šakas, žaliavas ir įrankius, investavimo psichologiją ir baimes, emocijas. Podcastas labai tiks pradedantiesiems investuotojams.

Animal Spirits

Lengvesnio formato podcastas apie rinkas, gyvenimą ir investavimą. Vedėjai apžvelgia tai, ką patys skaito, klauso, mato ar sužino. Kalba apie finansų pasaulio naujienas, investavimą į įvairias verslo šakas, žinoma, bitkoiną, pateikia įžvalgas, rekomenduoja įvairų TV šou ir filmų. Nauji epizodai kiekvieną trečiadienį.

The Rich Dad Show

Puikiai žinomos knygos „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“ autorius R. Kiyosaki kalbasi su savo sričių profesionalais apie pinigus, investavimą, ekonomiką, verslą ir asmeninį tobulėjimą, kad padėtų kitiems pasiekti finansinę sėkmę. Paskutiniuose epizoduose kalba apie žaliąją energetiką, kriptovaliutas, auksą, NT. Kažkaip negalėjom neįtraukti šito podcasto – juk nemaža dalis domėtis finansais pradeda kaip tik dėl minėtos šito autoriaus knygos. Tai kodėl gi nesusipažinus su juo artimiau?

Real Vision: Finance, Business & The Global Economy

Šitas podcastas neabejotinai skirtas labiau pažengusiems investuotojams, norintiems visada sekti finansų, verslo ir pasaulinės ekonomikos naujienas ir suprasti jų sąsajas su investavimo pasauliu. Čia pateikiamos itin gilios analizės su ekspertais, interviu su finansų ir verslo pasaulio žinovais, kasdienės akcijų rinkos apžvalgos. Norint klausytis gali prireikti ir aukštesnio lygio anglų kalbos žodyno ir specifinių terminų supratimo.

Motley Fool Money

Vedėjas su investavimo analitikų komanda apžvelgia savaitę akcijų rinkoje, nagrinėja svarbiausias verslo ir finansų pasaulio naujienas ir aiškina, kaip jos paveiks investuotojus ir jų portfelius. Kalbina ir populiariausius autorius, rinkos ekspertus. Komentuoja, kaip populiariausioms kompanijos kiekvieną savaitę sekėsi uždirbti. Geras pasirinkimas „vidurinio lygio“ investuotojams, kurie jau žengė pirmuosius žingsnius ir planuoja ateityje tapti profesionaliais investuotojais.

Market Foolery

Puikiai vertinamas podcastas, kalbantis pačiomis įvairiausiomis su investavimu susijusiomis temomis ir aptariantis finansų bei verslo pasaulio naujienas. Investuotojai kasdien gauna koncentruotą informaciją apie tai, kas šią akimirką vyksta rinkose, komentuoja tuo metu aptarinėjamas verslo/ investavimo istorijas. Vertinamas tikrai puikiai. Labai tiks naujienų supratimui, kasdieniam pulso palaikymui, jeigu nesinori pačiam ieškoti informacijos, kas vyksta.

The Pomp Podcast

Daugiausiai podcasto autorius ir žinomas finansų pasaulio veidas Anthony Pompiliano kalba apie kriptovaliutas ir bitkoiną, nuolat pridėdamas kitų su investavimu šioje nišoje susijusių temų ir itin išsamiai nagrinėja specifines sritis. Kalbina geriausius šios srities žinovus, verslo ir finansų pasaulio atstovus, milijardierius.

Modern Value investing with Sven Carlin

Norintiems daugiau išmokti apie akcijų rinką ir jos reiškinius, rizikas, sužinoti, kaip vertinti, analizuoti ir kokias akcijas pirkti. Apžvelgia ir konkrečias akcijas, ketvirčių rezultatus. Labai padeda suprasti, kokios tikėtinos rizikos ir grąža tam tikrų akcijų, kurias perkame. Moko atlikti fundamentaliąją analizę. Patiks vertės investuotojams.

Focused Compounding

Šis podcastas nagrinėja principus, kuriuos taiko tokie finansų pasaulio gigantai taip W. Buffet, Munger, Fisher ir kt. Nes mokytis reikia iš geriausių – tų kurie gali pasigirti realiais rezultatais. Podcastas taip pat aptaria naujienas, tendencijas, perspektyvas. Vėlgi patiks vertės investavimo strategija besivadovaujantiems investuotojams.

Industry Focus

O štai šis podcastas gali patikti ir augimo investavimo strategijos šalininkams. Jame nagrinėjamos įvairios konkrečios industrijos: technologijų, energetikos, sveikatos priežiūros, vartojimo prekių ir kt. Kasdien imama ir išsamiai nagrinėjama tam tikra šaka ir jai priskiriamų kompanijų akcijos, kurios tuo metu plačiausiai aptarinėjamos, augančios.

Bigger Pockets Real Estate Podcast

Podcastas apie investavimą į NT. Autoriai kviečia įsivaizduoti, kad esi geras draugas su šimtais NT investuotojų-profesionalų bei verslininkų ir keliauji su jais išgerti, pasišnekučiuot apie kasdienes naujienas, sėkmes ir nesėkmes, išmoktas pamokas. Labai populiarus ir ne tik dėl turinio, bet ir praktinių patarimų gerai vertinamas podcastas. Žada išpasakoti tikras strategijas, kurios veikia tikriems žmonėms.

Real Estate & Financial Independence Podcast

Kokybiško leidėjo podcastas, kurio vedėjas dalinasi praktiniais patarimais, kaip investuojant į NT pasiekti finansinę laisvę, anksti išeiti į pensiją. Temos nagrinėjamos itin išsamiai, kalbinami įvairių tipų ir lygių investuotojai. Puikiai klausytojų vertinamas turinys.

BONUS‘AS (lietuviškai!) - GalPaeis?! Podcast’as

Lietuviškas, mūsiškas, komentuotojų gerai vertinamas podcastas apie verslą, investavimą ir finansinį raštingumą. Šalia naujienų, aktualijų ir nuomonių trys bičiuliai priima iššūkį – investuoti po 3000 eurų – ir kviečia klausytojus kartu stebėti ir nagrinėti, kaip sekasi jų investicijoms.

O mes labai kviečiam jį įvertint! Klausyk: Youtube, Spotify, Soundcloud ir kitose savo mėgstamose platformose.