STRAIPSNIS

51 idėja, kaip papildomai užsidirbti (II dalis)

Pirmoje straipsnio 51 idėja, kaip užsidirbti papildomai (I dalis) dalyje aprašėm 25 papildomo uždarbio idėjas, kurios gali padėt turėti daugiau pajamų šaltinių. Čia dar 26:

26.  Facebook ar Instagram puslapių pardavimas

Gal nustebsi sužinojęs, bet nemažai žmonių pasaulyje „prisiduria“, o kai kurie net nuolat gyvena, iš socialinių tinklų paskyrų auginimo ir pardavimo. Ar pastebėjai, kiek daug Instagrame puslapių, kurie skelbia vien įkvepiančias citatas? Arba kur ilgainiui dingsta puslapiai kokia nors tema, pavyzdžiui, pirk-parduok Klaipėdoje, kur stovi keleivių kontrolė Panevėžyje, Ne Seimui 2011, Moteriški pokalbiai, Nėštukės 2014-2015 ir pan.? Neretai tokios paskyros sukuriamos tik tam, kad kuo daugiau žmonių jas sektų, o vėliau paprasčiausiai parduodamos asmenins ir įmonėms, kurie nenori savo paskyrų auginti nuo nulio, o trokšta startuoti turėdami solidų sekėjų ratą, kad atrodytų patikimiau. Nors tokių puslapių efektyvumas iš marketingo pusės svarstytinas, tačiau kaip papildomo uždarbio galimybė jis yra išties populiarus.

 

27.  Video kūrimas/redagavimas

Mėgstantiems ir turintiems įgūdžių, įrangos filmuoti, montuoti verta pagalvot apie papildomą uždarbį iš tokio įgūdžio. Tikėtina, jog jeigu įgūdžiai stiprūs, iš to jau ir taip uždirbi. Tačiau, jeigu ši sritis atrodo įdomi, internete šiandien gali rast daugybę kokybiškų mokymų, kurie padėtų iš tokios įdomios veiklos užsidirbt. Kol neturi daug patirties, savo paslaugas gali pasiūlyti mažiems, dar tik pirmuosius žingsnius žengiantiems verslams. Pagalvok, gal jūsų kaimynas atsidaro kavinukę, artimasis pradeda vystyti asmeninį prekės ženklą, artėja nedidelė šeimos šventė – puiki proga išmėgint veiklą ir įgaut praktinių žinių. Investuot reikės (į video redagavimo programas ar įrangą), tačiau ilgainiui grąža gali tapt gerokai didesnė, ir ne tik finansinė, bet ir moralinė, jeigu toks užsiėmimams išties patiks.

 

28.  Maketavimas, brėžinių ruošimas

Jeigu esi dėmesingas detalėms, mėgsti vartyt gražius leidinius, lankstinukus, gali imtis grafinio dizaino paslaugų. Vėlgi, daugybei verslų, žmonių, kasdien reikia įvairių maketavimo paslaugų: nuo vizitinių iki didžiulių plakatų reklaminiams stendams. Taip pat galima mokytis dirbt su itin specifinėmis programomis. Tarkim, aukštojoje mokykloje teko susidurt su Autocad programa brėžiniams. Gali tapti vienu iš nedaugelio specialistų, gebančių dirbti su jomis, padėt tiek studentams, tiek verslams. Galimybių yra daugybė. Tereikia jas pamatyt ir skirt laiko įgūdžiui įgyti ar atgaivinti. Šaunu, jog tokį darbą galima dirbt iš bet kurios pasaulio vietos.

 

29.  Renginių vedimas

Itin charizmatiški, žodžio kišenėje neieškantys ir humoro nestokojantys žmonės neretai pasirenka laisvu nuo darbo laiku (dažniausiai – savaitgaliais) vest įvairius renginius (vestuves, gimtadienius, įmonių vakarėlius). Tiesa, jiems taip pat reikia pasiruošt, sugalvot ir suderint programą, parengt užduočių, viktorinų. Kai kurie renginių vedėjai dirba vieni, todėl rūpinasi ir garso aparatūra, muzika. Visgi, vos vienas puikiai pravestas vakarėlis gali padengti tokias išlaidas. Tiesa, vakarėliuose paprastai itin vertinama ir gyva muzika, todėl, jeigu dirbi vienas, nenori su niekuo dalytis atlygiu, reikėtų turėt ir puikų balsą bei muzikinę klausą. Jei turi ir dar neblogus organizacinius įgūdžius, charizmą, mėgsti šventes – renginių vedėjo darbas gali būti kaip tik Tau. Tuomet vėlgi pradžioje verta pamėgint vesti mažesnį, savo šeimos ar pažįstamų renginį. Jeigu patiksi renginio svečiams, jie neabejotinai kreipsis į Tave per savo šventes.

 

30.  Online apklausos už atlygį

Nors online apklausos dažnu atveju neapmokestinamos tiesiogiai (pinigais), neretai už jas, išsakant savo nuomonę viena ar kita tema, vertinant produktų pakuotes ir pan., atlygį galima gaut įvairiais maisto ar kitų prekių, knygų parduotuvių dovanų čekiais ir pan. Kai kurios įmonės uždirbtą atlygį siūlo keisti ne tik į tokius čekius, bet ir į aukas labdaringoms organizacijoms (pvz., Nordstat). Taigi, turint laisvo laiko (ilgos kelionės traukiniu, kai reikia dažnai palaukti ar pan.), galima jį išnaudot papildomai užsidirbant, padarant gerą darbą.

 

31.  Virtualus asistentas

Daugybei verslininkų, asmeninį prekės ženklą vystantiems žmonėms ar kitiems užsiėmusiems asmenims neretai labai trūksta laiko ir praverstų pagalba. Kartais tai gali būti atsakymai į laiškus, užklausų moderavimas, organizaciniai darbai, įvairūs derinimai, skambučiai pasitikslinant užsakymų detales, duomenų suvedimas į lenteles ar kiti darbai, kuriems kartais nereikia žmogaus visai dienai, bet reikia kelioms valandoms. Turint laiko, gali pasiūlyt savo pagalbą ir mainais už tai gauti atlygį.

 

32.  Auklės paslaugos

Vaikus mylintiems ir lengvai bendrą kalbą su jais randantiems žmonėms verta pasižvalgyt auklės darbo. Kiekvieną šeimą ištinka momentai, kai nėra kam pasirūpinti mažiausiais jos nariais. Tai gali būti vos pora valandų vakare, kurias įprastai praleistum žiūrėdamas mėgstamą serialą. Arba, vietoje to, galima užsidirbt papildomai. Jeigu jauti, jog tai galėtų būti Ta veikla, tereikia vaikų turintiems artimiesiems ir draugams užsimint, jog reikalui esant galėtum prižiūrėt jų vaikus už susitartą mokestį. Įgijus patirties, galėsi prašyti rekomendacijų ir tą daryti dažniau, turėt daugiau klientų, kurių vaikams reikalinga priežiūra.

 

33.  Šunų vedžiojimas

Mylintys gyvūnus ir mėgstantys leisti su jais laiką, pajudėti, gali skirti laiką po darbo/pamokų/paskaitų šunų vedžiojimui ar priežiūrai. Be to, jeigu turi savo augintinį, kurį šiaip ar vedžiosi, gali pasiūlyti kaimynams pavedžioti ir jų šunis. Tam gali pakakt ir skelbimo aplinkinėse laiptinėse ar vietos bendruomenės Facebook grupėje. Užsienyje itin populiari ir šunų priežiūra, kuomet šeimininkai išvykę ir neturi galimybės pasiimt augintinio su savimi, tačiau jį reikia užsukt pašert ar pavedžiot. Didžiulių turtų greičiausiai nesusikrausi, bet tikrai galėsi produktyviai ir net smagiai praleist laiką. Tyrimai rodo, jog naminiai gyvūnai taip pat puikiai mažina stresą, padeda kovot su neigiamomis emocijomis.

 

34.  Namų tvarkymas, valymas

Mėgstantys švarą ir tvarką gali pasiūlyt namų tvarkymo ar valymo paslaugas. Daugelyje šalių namų tvarkymu užsiima tvarkytojos, užsukančios pagelbėt su namų ruoša, kartais maisto ruošimu ar lyginimu. Dažnai sakoma, jog kai kuriems žmonėms tvarkymasis yra tam tikra meditacijos forma. Be to, yra nemažai pavyzdžių, kuomet susipažinę su darbo specifika ir subūrę savo klientų ratą, ilgainiui žmonės įkuria nuosavus namų tvarkymo verslus, kurie įdarbina kitus tokios veiklos ieškančius žmones. Taigi, net į tokias iš pažiūros paprastas veiklas galima pažvelgt iš verslo pusės, jeigu toks darbas kelia pasitenkinimą.

 

35.  Influenceris, prekės ženklo ambasadorius

Nereikia nė sakyt, jog influenceriai, prekių ženklų ambasadoriai uždirba nemenkus pinigus, dirbdami su prekių ženklais. Galbūt vedi savo Instagram ar Tiktok paskyrą, turi nemažai sekėjų? Verta pagalvot, kaip tokią veiklą galima apmokestinti. Socialiniuose tinkluose prekių ženklų atstovai nuolat ieško žmonių, kurie norėtų reklamuoti jų produktus ar paslaugas. Tiesa, tokia veikla taip pat reikalauja nemažai laiko ir žinių, kai kurie žmonės tokį darbą dirba visą dieną – nuolat filmuoja įvairius video ar daro nuotraukas, kuria turinį ir augina savo sekėjų skaičių.

 

36.  Video blogas ir partnerystės

Vedantys savo asmeninius video blogus tam tikromis temomis (makiažas, video žaidimai, maistas, mada, sportas, prekių išpakavimas (anlg. unboxing), mobiliųjų telefonų apžvalgos, humoras ,fotografija, marketingas, filmai, muzika, mezgimas, piešimas ir t.t. ) taip pat gali ieškot galimybių ir pasiūlyt savo paslaugas su vystoma veikla susijusiems prekių ženklams, kurti partnerystes. Tai gali būti Tavo unikalus prekės ženklo nuolaidos kodas, kurį paminėsi kiekviename video sutartą laikotarpį, integruota produktų reklama. Tarkim, automobilių entuziastai gali reklamuot automobilių plovyklų tinklų ar automobilių istorijos tikrinimo paslaugas, detalių parduotuves ar aksesuarų parduotuvių produktus. Maisto blogą vedantys gali partneriauti su tam tikrų maisto produktų linijomis, stalo ar maisto gaminimo įrankių, virtuvės prietaisų parduotuvėmis ir pan. Galimybės – itin plačios. Kartais pakanka pasiūlyt savo paslaugas. Neįtikėtina, į kokius didelius dalykus tai gali išaugti.

 

37.  Pajamos iš Youtube nesifilmuojant

Jeigu daugybę laiko praleidi Youtube, tačiau aktyviai nevedi paskyros jokia tema, galbūt nemėgsti filmuotis, tačiau žavi galimybės užsidirbt būtent čia, net ir be to gali turėti milijonus peržiūrų renkančius video ir juos apmokestinti per Youtube reklamas. Prisimink vakarėlį, kuriame reikėjo greitai surasti muzikos. Arba ką darai, kai reikia greitai susikaupt, rast meditacinės muzikos ar motyvuojančios, tinkančios sportui. Žmonės visame pasaulyje tokiais atvejais elgiasi paprastai: įveda paieškos laukelyje „best songs 2021“, „best motivational music“, „best music for sports/meditation“ ir pan. Tokie video surenka milijonus peržiūrų. Tereikia sukaupti šiek tiek žinių apie Youtube algoritmą, surinkt ir sudėliot į vieną video visas dainas, preciziškai paisyti autorių teisių ir štai – pradžioje padirbėjus, gali turėt pasyvias pajamas ilgą laiką.

 

38.  Video žaidimų žaidimas

Ši veikla šiandien yra viena brangiausiai apmokamų pasaulyje, iš jos uždirba net paaugliai. Žmonės keletą valandų žaidžia video žaidimus ir transliuoja tai tiesiogiai į tinklą, kol žiūrovai žiūri, kokias strategijas, taktikas, įrankius lygiams įveikt pasirenka žaidėjas. Itin žinomas žaidėjas gali reklamuoti naujus žaidimus, partneriauti su žaidimus gaminančiomis kompanijomis. Tiesa, net jeigu labai patinka tokia veikla, reikės nemažai laiko praleist tiek treniruotėse, tiek dirbant su viešaisiais ryšiais, reikės būti tikrai geru žaidėju. Galėsi vienas arba su komanda dalyvauti internetu organizuojamuose pasaulio čempionatuose, kurios taip pat stebi milijonai žiūrovų visame pasaulyje, o laimėtojai gauna solidžius piniginius prizus. Jeigu mėgsti laisvalaikiu žaisti video žaidimus, verta pasidomėt šia sritimi.

 

39.  Automobilių taisymas

Nemažai šiandien veikiančių automobilių servisų savo veiklą pradėjo nedideliuose garažuose, kur įdarbino savo įgūdį ir aistrą automobiliams. Subūrę didesnį darbu pasitikinčių klientų ratą, padaugėjus darbo krūviui jie kėlėsi į didesnes patalpas, samdė vis daugiau žmonių ir išaugo į servisus, kurių paslaugomis yra pasinaudojęs bene kiekvienas vairuojantis žmogus. Jeigu esi tarp jų, žinai, jog tokios veiklos, kadangi čia reikalingas žmonių rankų darbas, yra neblogai apmokamos. Juk būtent už rankų darbą ar rankų darbo gaminius visuomet mokam daugiausiai. Be to, tokiems atsakingiems ir pavojingiems darbams kaip automobilių taisymas reikalingi ir specifiniai įgūdžiai bei žinios. Jeigu servisuose nesilankai ir automobilį taisaisi savarankiškai, mėgsti gilintis į šią sritį, ieškot gedimų bei spręst problemas – galbūt verta pagalvot apie kad ir nedidelių patalpų nuomą ir išmėgint savo jėgas padedant ištikus bėdai ir kitiems.

 

40.  Kompiuterių, elektronikos taisymas

Besidomintys kompiuteriais, programine įranga, jos instaliavimu ar kitų elektros prietaisų veikimu ir konstrukcija, elektroninės dalies specifikomis, turėtų pasvarstyt apie galimybę taisyti įrangą kitiems. Nusipirkus ar sugedus kompiuteriui dažnas ieškom žmogaus, kuris „supranta kompiuterius“. Sugedus mėgstamam plaukų džiovintuvui ar mikrobangų krosnelei, galėtume nemenkai sutaupyt atidavę ją patyrusiam meistrui, užuot pirkę naują. Kartais pakanka pakeist vieną susidėvėjusią detalę ir mėgstamas daiktas veiks kaip anksčiau. O kitam žmogui toks darbas gali būti malonus. Be to, jis nereikalauja didelių pradinių išlaidų ar investicijų.

 

41.  Skelbimai ant Tavo automobilio

Jeigu vertini kiekvieną progą užsidirbti, gali pagalvot apie prekių ženklų siūlomas galimybes reklamuoti jų prekes/ paslaugas ant savo automobilio. Pakaks užsiklijuoti kokį lipduką, kad sutartą laiką gautum mokestį už reklamą. Tokias reklamas kaip barterį neretai įgyvendina įvairių sporto šakų sportininkų rėmėjai. Nepatikėsi, bet turie tokių pavyzdžių, kai net Lietuvos sportininkai ant kūno išsitatuiruoja tam tikrų prekių ženklų logotipus. Jeigu lygintume su lipduku ant automobilio, neatrodo toks jau didelis ir baisus įsipareigojimas.

 

42.  Online kursų kūrimas ir pardavimas

Jeigu esi tam tikros temos žinovas, norintis pasidalint savo sukauptomis žiniomis su kitais, verta pagalvot apie nuotolinius kursus. Gali juos vesti tiesiogiai sutartomis valandomis internetu arba paprasčiausiai nufilmuoti ir įkelt į svetainę, kad kiti galėtų įsigyti ir peržiūrėt patogiu metu. Tiesa, tam reikės smarkiai padirbėt pradžioje: sufilmuoti kursą, įrangos, veikiausiai ir kitų žmonių pagalbos, tinklapio, šiek tiek pinigų reklamai. Tačiau, galiausiai, atlikus darbą, Tavo kursą žmonės galės įsigyti neribotą laiką nevienerius metus. Galbūt sukursi bendraminčių bendruomenę, sugalvosi dar naujų kursų ar įdomių projektų, tapsi žinomu srities ekspertu ir iš papildomų pajamų srauto tai virs pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.

 

43.  Savo knygos pardavimas

Turintys žinių ar įgūdžių, istoriją, kuria norisi pasidalinti ar lakią vaizduotę ir mylintys užrašytą žodį bei gebantys tą daryt, turėtų pagalvoti apie galimybę parašyt knygą (romantinę, dokumentinę, receptų, makiažo pamokų ar kt.). Nereikia nė sakyt, jog daugybei žmonių sėkmingos knygos padėjo susikraut nemenkus turtus. Be to, lygiai kaip ir online kursas tai yra darbas, kurį nudirbti reikia tik vieną sykį, o didesnes ar mažesnes pajamas tai generuos nuolat.

 

44.  Affiliate marketingas

Jeigu vedi savo tinklaraštį, būtinai pasidomėk prekių ženklų siūlomomis affiliate programomis, kur už kiekvieno Tavo atvesto kliento pirkinį gali gaut tam tikrą komisinį atlygį. Pavyzdžiui, tokias programas turi plačiai žinomas Amazon. Jeigu rašai tinklaraštį apie saviugdą, gali jame apžvelgt geriausias knygas anglų kalba šia tema, pateikt savo rekomendacijas ir nuorodas joms įsigyt iš Amazon puslapio, kurio affiliate programoje dalyvauji. Jeigu Tavo nuorodą spustelėjęs žmogus įsigys knygą, gausi tam tikrą mokestį už pirkinį. Tokių programų būna pačio įvairiausio tipo, jos veikia įvairiais būdais. Net Wolt, Bolt, Citybee ar kitų siūlomi unikalūs asmeniniai kodai, su kuriais galima gaut nuolaidą pirmajam užsakymui (naujo kliento atvedimui) iš esmės yra affiliate programa. Kaip matai, tam net nebūtina turėt tinklaraščio. Tereikia pasidomėt ir pasirinkt labiausiai patikusias programas, kurios padės rekomenduojant kitiems tam tikrus produktus ar paslaugas papildomai užsidirbt.

 

45.  Trumpalaikiai darbo pasiūlymai

Jeigu įkvėpimas padirbėt ir prasmingai išnaudot laisvas valandas kilo staiga, gali pasižvalgyti darbų trumpalaikių darbo skelbimų portaluose. Įvairios su krūviu nespėjančios susitvarkyt spaustuvės ieško pagalbinių darbuotojų net tokiems darbams kaip lipdukų klijavimas ant produktų. Renginių organizatoriai ieško scenos darbuotojų, kurie padėtų sunešt dekoracijas, aparatūrą, pagelbėtų kituose darbuose ar pan. Darbų būna pačių įvairiausių, nereikia nusimint, jog tam nesiruošei iš anksto. Svarbiausia suprast, jog ieškantys galimybių tikrai gali jų rasti.

 

46.  Skrajučių platinimas

Nors dabar skrajučių platinimas nebėra toks populiarus reiškinys kaip prieš dešimtmetį, iš jų gausos pašto dėžutėse galima spėti, jog tą darbą kažkas vis dar dirba. Todėl žmonių tuo užsiimančios kompanijos ieško nuolat. Kartais skrajutes platinti gali reikėti įvairiuose renginiuose, netoli barų ar naktinių klubų, pakviečiant žmones su kuponu gėrimui ar nuolaida įėjimui užsukti vidun. Jeigu nesinori sėdėt namuose ir nesidrovi kalbint nepažįstamų žmonių, gal net nori susirast naujų pažinčių, pamėgink.

 

47.  Gido paslaugos

Istorijos entuziastai, tyrinėtojai ir smalsuoliai gali pasiūlyti turimas žinias apie tam tikras vietoves/ miesto rajonus paverst pinigais. Net jeigu to iki šiol nedarei, tačiau vis apie tai pasvarstai, nukeliavus į biblioteką ir kelis mėnesius praleidus prie knygų, panaršius internete gali sužinot išties nemažai informacijos apie tam tikrą vietovę ir vėliau pasiūlyt tai vaizdingai ir išsamiai papasakot kitiems žmonėms pasivaikščiojimo metu. Puiki proga susipažint su miestelėnais ar atvykėliais. Beje, jeigu nuomoji kambarį ar butą užsieniečiams ir gerai kalbi užsienio kalba – svečiai paprastai itin domisi tokiomis paslaugomis ir galimybe, jog vietinis aprodys miestą ir gražiausias, net tik turistams siūlomas jo vietas. O jeigu dar gebėsi papasakoti autentiškų istorijų, pažerti įdomių faktų.. Tavo ir Tavo gido paslaugas neabejotinai rekomenduos ir kitiems pažįstamiems.

 

48.  Muzikos mokymas (gitara, pianinas ir pan.)

Jeigu groji kokiu nors muzikos instrumentu, būtinai pasvarstyk apie galimybę savo įgūdžiu ir žiniomis pasidalint su kitais. Vakarais gali priimt namuose mokytis norintį muzikantą ir drauge tobulėt, pasidalint patarimais. Vėlgi, tam gali pakakt skelbimo savo namo laiptinėje ar bendruomenės Facebook grupėje. Jeigu muzika teikia itin didelį malonumą, būtinai suderink tai su galimybe užsidirbt – juk investavai savo laiką, kad įgytum šį įgūdį. Metas jam uždirbt pinigus.

 

49.  Algos pakėlimas, viršvalandžiai

Taip taip, žinai, atrodo elementaru. Tačiau ar esi bent kartą mėginęs prašyt vadovo didesnės algos? Gal sukaupei pakankamai patirties, įgyvendinai svarbius projektus ar prisiėmei daugiau atsakomybių, tačiau Tavo atlygis iki šiol nepakito? Verta apie tai pasikalbėt su vadovu. Kaip sakoma, juk per galvą nieks neduos, jeigu pamėginsi. Nespėtum to darbo metu, tačiau tikrai norėtum aktyviai įsitraukt į kokį nors projektą? Paprašyk padirbėt papildomai po darbo. Vos kelios valandos, tačiau ne tik papildomai uždirbsi, dirbsi su tuo, ką išmanai, bet ir gali už papildomas pastangas būti įvertintas vadovo papildomai, sparčiau kilti karjeros laiptais.

 

50.  Investavimas

Iš visų minėtų veiklų tai, ko gero, yra pati sudėtingiausia veikla, jai reikia žinių ir papildomų/ laisvų pajamų, tačiau investuojant nuosekliai ir ilgą laikotarpį gali turėti neblogą grąžą. Tai šimtus kartų geriau, negu laikyt pinigus kojinėje. Juos įdarbinsi, kad turimi pinigai generuotų dar daugiau pinigų. Pradėk tuo domėtis pamažu, skaityk, pasikonsultuok su ekspertais, galinčiais nukreipti tinkama linkme. Šiandien tam yra pačių įvairiausių būdų, investavimui net nereikia turėti didelių pinigų sumų, kai kurie įrankiai net nereikalauja daug laiko, įsitraukimo ar žinių. Svarbiausia – suprast savo galimybes ir žinot, kaip gali jomis pasinaudoti.

 

51.  Karjera M Capital

Neatsispirsim pagundai paminėt, jog dar vienas būdas, ieškantiems papildomo pajamų šaltinio, savarankiškos veiklos (kuriai laiką skiri tada, kada nori ir gali) ar galimybės vystyti nuosavą verslą ir domiesi asmeninių finansų valdymu, nori gerai išmanyt šią sritį, ne tik sau sukaupt neįkainojamų žinių, bet ir dalintis jomis su kitais, padėt žmonėms turėt geresnę finansinę ateitį per edukaciją finansų temomis – būtinai pasidomėk karjeros galimybėmis M Capital kompanijoje. Gal tapsi mūsų nuostabios, nuolat tobulėjančios ir vieni kitus nepaprastai palaikančios komandos dalimi. Daugiau apie karjerą su M Capital…