STRAIPSNIS

„M Capital“ atskiria savo veiklas ir pristato finansinių konsultacijų įmonę „Finante“

„M Capital“, iki šiol veikusi kaip investicinio gyvybės draudimo (IGD) ir finansinio švietimo paslaugų teikėja, skelbia apie įmonės veiklų atskyrimą, kad klientai būtų aptarnaujami visapusiškai geriau. Įmonė įsteigė atskirą įmonę „Finante“, kuri teiks tik finansinio konsultavimo ir švietimo paslaugas, o „M Capital“ koncentruosis į kaupiamojo gyvybės draudimo, pensijinių fondų ir kitas tarpininkavimo paslaugas bei teiks tik su tuo susijusią informaciją.

Siekiama daugiau skaidrumo

Lietuvos banko duomenimis, Lietuvoje šiuo metu galioja virš 420 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių. Nemaža dalis jų buvo pasirašytos dar tada, kai pasirinkimų investavimui Lietuvoje nebuvo daug. Visgi šiuo metu pastebima, kad savarankiškas investavimas populiarėja vis labiau, auga įvairių sutelktinio finansavimo platformų prieinamumas, daugėja kitų investicinių platformų, o tai sukūrė poreikį objektyvių finansinių konsultacijų paslaugoms.

„Šis žingsnis yra atsakas į besikeičiančius klientų poreikius. Atskirdami savo veiklas, siekiame teikti labiau specializuotas ir tikslingesnes paslaugas kiekvienoje srityje. Tai neabejotinai pakels paslaugų kokybę: į „M Capital“ klientai ir toliau galės kreiptis dėl gyvybės draudimo, o „Finante“ konsultantai bus labiau specializuoti ties asmeninių išlaidų valdymo sistemomis, skolinimuosi ar investavimu. Matome išaugusį poreikį edukacijai ir konsultacijoms, tačiau suvokiame, kad klientams iki šiol kartais būdavo neaišku, kada teikiama konsultacija, o kada vyksta pardavimas ir su tuo susijusi konsultacija“, – kalba Indrė Dobrovolskė, „M Capital“ ir „Finante“ vadovė.

Finansinis raštingumas – didžiulė problema Lietuvoje

Naujai įsteigta įmonė „Finante“ buvo sukurta remiantis „M Capital“ sukaupta beveik 15 metų patirtimi finansų konsultacijų srityje ir nuo šiol teiks visas paslaugas, susijusias su finansų konsultacijomis ir švietimu. Įmonėje paslaugas, tokias kaip konsultacijos, ilgalaikiai finansinio švietimo kursai ar seminarai, teiks tik akredituoti ir patyrę finansų specialistai, kurie sieks teikti objektyviais ir nepriklausomas konsultacijas.

Lietuvos banko duomenimis, per 8 metus lietuvių raštingumas pablogėjo beveik net 10 proc., o finansinė sistema šiais laikais turi daug daugiau įrankių ir sprendimų. I. Dobrovolskė teigia esminių pokyčių rinkoje šiai problemai spręsti vis dar nematanti ir todėl toks įmonės žingsnis buvo natūralus:

„Manome, kad šis pertvarkymas leis mums augti ir prisitaikyti šiose rinkose, užtikrinant, kad tiek „Finante“, tiek „M Capital“ būtų pasirengusios spręsti unikalius savo rinkų iššūkius. Dar daugiau koncentracijos, dar daugiau skaidrumo, dar daugiau vertės klientams.