3 gerovės dėsniai:
- Gyvenk už mažiau, negu uždirbi
- Patarimo kreipkis į tuos, kurie turi žinių ir patirties ten, kur neturi Tu
- Išmok padaryti, kad pinigai dirbtų Tau
Toliau pasakojama istorija apie karalių, nerimaujantį dėl savo skurstančio miesto. Karalius vėlgi kreipiasi patarimo į turtingiausią Babilono žmogų, kuris šį pamoko apie 7 vaistus plonai piniginei pripildyti:
1. Tavo pajamos yra pirmasis Tavo gerovės kūrėjas. Iš kiekvienos dešimties monetų, kurias gauni, 9 išimk ir vieną pasilik sau. Galiausiai piniginė taps stora. Vis daugiau pinigų Tave pasiekia, jeigu visų, kuriuos turi, neišleidi. Taigi, atsidėk mažiausiai 10% pajamų taupymui.
2. Kontroliuok savo išlaidas. Tavo būtinosios išlaidos visuomet augs, kai daugiau uždirbsi, nebent nepasiduosi šiai pagundai. Nemaišyk būtinų išlaidų su troškimais. Jų visada turim daugiau, negu galim sau leisti. Kruopščiai sek išlaidas, nuolat jas peržiūrėk. Kad ir kas nutiktų, neliesk 10% atsidėtų pinigų.
3. Padaryk taip, kad Tavo auksas, turtai daugintųsi. Pajamų srautas turi egzistuoti nepriklausomai nuo to, ar dirbi, ar keliauji. Siek, kad pinigai dirbtų tau. Investuok išmintingai.
4. Saugok savo turtus nuo netekties. Išmok apsaugoti mažus pinigų kiekius, kad vėliau galėtum apsaugoti didesnius. Venk rizikingų investicijų, kurios žada neįtikėtiną grąžą. Prieš investuodamas atidžiai pasidomėk, į ką investuosi. Neleisk troškimui greitai užsidirbti priversti tavęs priimti prastus finansinius sprendimus. Konsultuokis su tais, kurie turi daugiau išminties ir jau yra tą darę. Investuok tik ten, kur saugu ir lengvai prieinama reikalui esant.
5. Paversk savo būstą pelninga investicija. Kiekvienas žmogus turi turėti nuosavus namus. Tai sumažina pragyvenimo išlaidas, kas reiškia, jog sau galim pasilikti daugiau pinigų.
6. Pasirūpink pajamomis ateityje. Pasiruošk, kad turėtum pajamų daugybei metų į priekį, kai būsi senas ir nebegalėsi tiek dirbti. Iš anksto rūpinkis savo senatve ir šeimos finansine apsauga.
7. Padidink savo galimybes užsidirbti. Stiprus noras užsidirbti yra pats svarbiausias. Daryk tai tol, kol išmoksi sukurti gerovę. Tobulink save srityje, kuri yra Tavo pašaukimas. Taip didinsi savo potencialaus uždarbio galimybes. Daugiau išmokęs būsi ateityje apdovanotas finansiškai. Geriausia investicija – į save.
Dauguma žmonių niekada nepasiekia finansinės gerovės, nes tiesiog jos neieško, nesiekia, nepriima sprendimo tą daryti.
O tam, kad svajones paverstum tikrove, teturi išmokti tvarkytis su pinigais.
Pinigus geriausiai valdo tie, kurie išmano esminius pinigų dėsnius ir kaip jų uždirbti daugiau.
Pinigų dėsniai nekinta per amžius.
Sekantys skyriai pasakoja apie tai, ką vadinam „būtinosiomis išlaidomis“. Jos visą laiką auga, nes uždirbdami daugiau, norim vis daugiau sau leisti. Būtina atsispirti šiai pagundai. Nemaišyk būtinybių su troškimais/ norais. Svarbu suprasti, jog pasiturintį žmogų apibrėžia ne pinigų kiekis jo krepšelyje, bet pajamos. Jas svarbu užsitikrinti ir ateityje, nes kiekvienas pasensim. Todėl turim pasirūpinti, kad pajamos augtų ir nedirbant. Taip pat būtina apsaugoti savo šeimą, turėti gyvybės draudimą. Nes būti neapsaugotam yra per didelė prabanga, moko babiloniečiai.
Knygoje kalbama ir apie skolinimąsi. Jeigu nori būti vertas pagarbos, privalai išmokėti skolas. Turintiems skolų patariama gyventi su 70% uždarbio, 10% atsidėti į šalį ir 20% skirti skoloms išmokėti. Rūpinantis savo turtais svarbu laikytis plano. Pinigai dauginasi ir skolos nyksta stebuklingai greitai, jeigu yra nuoseklumas ir disciplina.
Kelionėje į finansinę gerovę svarbios ir sėkmę nulemiančios galimybės. Kai jos beldžiasi į duris, kai kurie žmonės pasitaikančias galimybes paprasčiausiai pražiopso. Iš tiesų, reikia nedelsiant jomis pasinaudoti. Tam būtina išmokti nugalėti atidėliojimą, jeigu norim įgyti turtų. Kad pritrauktum sėkmę, privalu galimybėmis naudotis, jas priimti. Veiksmai, veikimas visuomet atveda prie trokštamos sėkmės. Sunkus darbas yra geriausias Tavo draugas, kokį kada turėsi. Darbas traukia draugus, kurie žavisi atsidavimu. Darbas traukia pinigus ir galimybes.
Paskutiniuose skyriuose pasakojamos istorijos apie Babilono aukso skolintoją, auksą, paskolas. Čia pastebima, jog dauguma žmonių, gavę progą pasirinkti tarp aukso ir žinių, pasirenka auksą. Šalia to, žmogus visą laiką ieško, ką galėtų padaryti su savo auksu. Aukso skolintojas papasakoja apie įvairius paskolų tipus, kurias galima teikti žmonėms. Jis moko, kad saugiausios paskolos yra tos, kurios turi daugiau vertės nei tie turtai, kurių skolininkai trokšta. Išmintingas skolintojo skolinimo sprendimai paremti garantijomis dėl skolos grąžinimo, o ne reikalingos paskolos dydžiu.
Auksas pasižymi 5 dėsniais:
1. Auksas ateina lengvai ir auga tiems, kurie geba atsidėti bent 10 proc. savo pajamų vardan ateities ir šeimos gerovės.
2. Auksas dirba ir dauginasi tiems, kurie randa kaip jį pelningai įdarbinti.
3. Auksas linksta prie išmintingai investuojančių.
4. Auksas lengvai išlysta iš rankų tų, kurie jį investuoja į dalykus, kurių nesupranta ar negeba perprasti, neieško patarimų pas suprantančius.
5. Auksas palieka tuos, kurie bando jį priversti uždirbti neįmanomą grąžą arba seka apgavikų patarimais, pasitiki savo nepatyrimu.
Gerovė greitai ateina ir išeina tiems, kurie nesupranta aukso principų. Tikroji gerovė auga lėtai ir su laiku.
Štai ir viskas! Tokias pamokas išsinešėm iš šios knygos. Kaip ir minėjom, tikrai labai rekomenduojam perskaityti ją visą. Na, o jeigu ieškai daugiau knygų apie asmeninius finansus ir pinigų valdymą rekomendacijų, kviečiam užmest akį į sąrašą „TOP 10 knygų apie pinigus, kurias privalai perskaityti“.