STRAIPSNIS

Patogiausios biudžeto valdymo programėlės

Biudžeto sekimas – vienas pirmųjų įgūdžių, kuriuos mokosi ugdyti žmonės, siekiantys perimti pinigų kontrolę į savo rankas. Sekdami biudžetą ne tik tiksliai sužinom, kam ir kiek išleidžiam, bet išmokstam sumažinti išlaidas, taupyti, lengviau valdyti savo finansus, sąskaitas ir sparčiau pasiekti finansinius tikslus. Atrinkom patogiausias, naudotojų geriausiai vertinamas biudžeto valdymo programėles.

Spendee: Money Manager & Budget Planner

Spendee – originaliai sukurta kaip išlaidų sekimo programėlė, vėliau „užaugusi“ iki asmeninių finansų valdymo programėlės. Todėl ji tikrai stipri, kai reikia sekti pinigų srautus ir atsakyti sau į mėnesio gale kylantį klausimą, „kur dingsta mano pinigai?“. Programėlė leidžia sinchronizuoti turimų banko sąskaitų (įskaitant ir lietuviškų komercinių bankų!), kripto ir kitų virtualių piniginių duomenis ir patogiai sekti visus išskaitymus, įskaitymus ir balansą vienoje vietoje. Kadangi tai – visame pasaulyje vystoma programėlė, duomenų sinchronizavimui galimų bankų ir piniginių joje šiandien daugiau kaip 2,5 tūkst.

Programelė leidžia nusistatyti kiekvienai sukurtai išlaidų kategorijai per mėnesį ir dieną išleistiną pinigų sumą, taupyti naujose kategorijose (pvz., rezervui ar atostogoms, nenumatytoms išlaidoms, dovanoms ar investavimui). Padeda neišlipti iš nusistatyto limito, o notifikacijos praneša, kai priartėjama prie ribos. Taigi, Spendee iš esmės padeda išleisti tik tiek, kiek suplanuota pagal nusimatytą biudžeto skirstymo būdą (apie tris iš jų rašėm čia).

Vartotojams ypač patinka draugiškas ir intuityvus dizainas, galimybė daug ką pasidaryti savaip, nusispalvinti norimomis spalvomis ir kt. Taip pat džiugina tokios funkcijos kaip galimybė turėti bendras pinigines su antra puse ar keliais šeimos nariais, draugais, nusistatyti mokėjimų priminimus, peržiūrėti ir valdyti finansus telefone arba kompiuteryje. Dar viena naudinga savybė – galimybė sinchronizuoti ir matyti biudžetą norima valiuta (jei tarkime, keliaujat ar atostogaujat ir tam paskyrėte konkrečią išleistiną sumą, galėsite ją sekti vietine valiuta). Tiesa, kai kurios funkcijos pasiekiamos tik mokantiems vartotojams, tačiau trys planai pasirinkimui leidžia mokėti tik už tiek, kiek funkcijų naudosime.

Parsisiųsti Android

Parsisiųsti iOS

 

Wallet - Daily Budget & Profit

Kaip sako programėlės kūrėjai, tai asmeninių finansų vadybininkas Tavo telefone, padedantis taupyti pinigus, planuoti ir atsidėti ateičiai ir didesniems finansiniams tikslams bei visus savo pinigus ir su jais susijusią informaciją matyti vienoje vietoje.

Sinchronizuojama su bankais (tiesa, ne visais, bet jų vis daugėja ir dabar turi 3500+ bankų), todėl nebūtina vesti išlaidų rankiniu būdu. Galima dalintis biudžetu ir sąskaitomis su artimaisiais, stebėti progresą. Programėlės duomenys matomi realiuoju laiku. Dizainas patogus, o funkcionalumą mėgsta ir mūsų klientai bei konsultantai, puikiai vertina naudotojai visame pasaulyje. Lengvai suprantami grafikai, apžvalgos ir įžvalgos, finansiniai patarimai tobulėjimui ir dar geresniam biudžeto valdymui. Galimybė planuoti artėjančius mokėjimus ir taip jų nepraleisti, laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Tą daryti leidžia tiek Andriod, tiek iOS vartotojams ar tiesiog internete. Palaiko įvairias valiutas, duomenys automatiškai sinchronizuojami ir debesyje, kad reikalui esat visada turėtume atsargines kopijas. Leidžia susidaryti net pirkinių sąrašus. Žodžiu, viskas – vienoje vietoje.

Parsisiųsti Android

Parsisiųsti iOS

Money Manager Expense & Budget

Naudotojų puikiai vertinama programėlė. Mėnesio, savaitės biudžetai, galimybė pasidaryti ir patogiai laikyti čekių nuotraukas, filtruoti duomenis, vesti kalendorių. Galima fiksuoti ne tik asmenines, bet ir verslo finansines transakcijas, kurti ir peržiūrėti pajamų ir išlaidų ataskaitas ir kitus finansinius duomenis.

Programėlė išlaidų dalį biudžete ne tik seka, bet ir gali pateikti grafikais, kad geriau matytume ne tik esamą padėtį, bet ir pokyčius per laiką, kaip tobulėjam, valdydami savo biudžetą. Joje taip pat galima nustatyti automatinius mokėjimus iš vienos sąskaitos į kitą, taip valdyti ne tik atlyginimą, bet ir mokėjimus už paskolas, draudimus ir tt. Čia galima susikurti atsargines duomenų kopijas ir esat reikalui atsakyti duomenis ar peržiūrėti juos Excel lentelių pavidalu. Viską taip pat galima patogiai peržiūrėti kompiuteryje.

Parsisiųsti Android

Parsisiųsti iOS

1Money: expense tracker budget

Nesinori kartotis, minint funkcijas, nes jos itin panašios visose tokio tipo programėlėse. Tačiau labai svarbu, kad žinotumėt ne vieną ir galėtumėt išsirinkti tą, kuri patogiausia Jums.

Ši programėlė iš kitų išsiskiria galbūt tuo, jog yra itin draugiška vartotojams – dizainas intuityvus ir bene pats paprasčiausias ir lengviausiai suprantamas. Joje ypač patogiai galima vesti biudžetus ir sekti išlaidas. Bazinė versija nemokama, tačiau norint pridėti daugiau  kategorijų jau reikės mokėti. Visgi, lyginant su kitomis programėlėmis, kainos išties draugiškos. Deja, kol kas programėlė prieinama tik Android vartotojams.

Parsisiųsti Android

Home Budget with Sync

Paprasta, neįmantri, bet patogi ir funkcionali programėlė. Ja naudotis galima tiek telefone, tiek internetu. Duomenys sinchronizuojami iš karto, todėl akimirksniu matysit pokyčius biudžeto eilutėse. Kūrėjai džiaugiasi, jog pildyti duomenis programėlėje galima su keliais prietaisais vienu metu – t.y. su visa šeima – ir keistis informacija apie išlaidas ar pajamas, kartu formuoti vieną biudžetą ir valdyti visas šeimos sąskaitas. Išlaidas galima kurti, redaguoti, pridėti pasikartojančias, naršyti ieškant praeities išlaidų, fotografuoti ir saugoti čekius. Taip pat galima nusistatyti priminimus apie artėjančius mokėjimus, kurti išlaidų kategorijas ir subkategorijas. Ataskaitas ir paskutinių 6 mėn. išlaidų, biudžeto ir pajamų tendencijas gali atvaizduoti grafiškai, atsiųsti paštu.

Parsisiųsti Android

Parsisiųsti iOS

YNAB (You Need A Budget)

Labai smagi programėlė, su daugybe funkcijų nuo susiejimo su banko (dėl europietiškų nesam tikri) sąskaitomis, biudžeto kategorijų skirstymo ir koregavimo, iki edukacinių įrankių (trumpų patarimų, video), padedančių išmokti geriau valdyti biudžetą ir ugdyti teisingus įpročius. Prie įdomesnių funkcijų verta paminėti, jog programėlė lengvai sinchronizuojama su kitais prietaisais, todėl galima vesti savo išlaidas telefone, o ataskaitas peržiūrėti ir mėnesio likučius susivesti jau kompiuteryje. Šios programėlės veikimo principas grindžiamas tuo, jog turim paskirstyti savo pajamas numatytoms išlaidų kategorijoms. Tuomet programėlė padeda neviršyti išlaidoms ir kategorijoms numatytų sumų. Gaila, kad nemokamai ja naudotis galime tik mėnesį. Kita vertus, juk už gerus dalykus kartais gali tekt ir susimokėt, tiesa?

Parsisiųsti Android

Parsisiųsti iOS

Nagi, pirmyn, išmėgink ir atrask mylimiausią! Beje, didieji šalies bankai taip pat turi tokią funkciją, tad nemokamai gali pasibandyt ir ten. Jeigu naudojiesi Revolut, ten taip pat yra galimybė patogiai valdyti biudžetą, atsiliepimai tikrai puikūs. Galiausiai, visuomet yra senas geras Excel‘is arba užrašų knygutė.

Na, o jeigu nori padėti nuo pagrindų, tada skaityk straipsnį apie 3 biudžeto valdymo būdus. Svarbiausia – rasti sau tinkamiausią būdą ir imtis veiksmų.