STRAIPSNIS

Kompiuterinių žaidimų rinkos apžvalga

Kompiuterinių žaidimų rinka – viena iš greičiausiai augančių industrijų. Paruošėm jums trumpą jos apžvalgą edukacijai.

ĮDOMŪS FAKTAI:

RIZIKOS

Visų pirma, žaidimų rinkoje visada įmanomi staigūs pokyčiai, pavyzdžiui, naujų žaidimų atsiradimas, taip sumažinant senųjų pelną. Be to, žaidimų industriją visada gali pasiekti tam tikri ribojimai – Kinijoje jie jau egzistuoja ir pastaruoju metu tapo griežtesni, tačiau nereikėtų atmesti tikimybės, kad ribojimai atsiras ir kituose regionuose. Būtent dėl šių priežasčių žaidimų rinkoje akcijų svyravimai dažnai yra didesni.

Be to, kai kurios kompanijos, tokios kaip „Rovio Entertainment“ neatrodo labai tvirtai dėl to, kad turi tik vieną iš tikrųjų pasisekusį žaidimą, tuo tarpu dabartinėje rinkoje labai svarbi – didelė įvairovė. Tad investuoti į didesnes žaidimus kuriančias korporacijas, kurios nėra priklausomos nuo vieno prekės ženklo sėkmės, paprastai yra saugiau ir dažnai tokios kompanijos turi didesnį atsiperkamumą.

PERSPEKTYVOS

Video žaidimų industrija taip pat yra neblogas variantas norintiems investuoti į metavisatas. Taip, rinkoje jau yra keletas kompanijų, kurios yra itin susikoncentravusios ties virtualios realybės rinka, tačiau žaidimų kompanijos atrodo kaip žymiai saugesnis variantas: pavyzdžiui, „Take-Two Interactive“, kuriems priklauso ir „Rockstar Games“ , ir „2K Games“, jau yra vienas didžiausių vardų metavisatų rinkoje, kadangi, iš esmės, „GTA 5“ yra metavisata. Tad jiems prisitaikyti prie naujos rinkos pavyks nesunkiai, o net jeigu metavisatos sėkmės ir nesusilauktų, šios bendrovės žaidimai yra be galo sėkmingi ir netgi kelios nesėkmės jų tikrai nenuskandintų.

ALTERNATYVOS

Jeigu sunku pasirinkti tarp visų žaidimų studijų, galima investuoti į tokias kompanijas kaip „Microsoft“, „Sony“ ar „Nvidia“, kurios gamina žaidimams skirtą techninę įrangą. Toks būdas leistų nesijaudinti dėl to, kad vieni ar kiti žaidimai yra nesėkmingi – šios kompanijos augs kartu su visa žaidimų industrija, nepriklausomai nuo pavienių nesėkmių: „Xbox“ ar „PlayStation“ iš rinkos tikrai niekur nedings, o „Nvidia“ vaizdo plokštės išlieka populiariausiomis rinkoje, be to, kompanija aktyviai tobulina savo debesų kompiuterijos žaidimų servisą.

Galiausiai, norint sumažinti savo riziką iki minimumo, bet tikrai tikint žaidimų industrija, galima investuoti į ETF indeksus: „VanEck Video Gaming and eSports ETF“ ar „Global X Video Games & Esports ETF“. Tokiu atveju investuojama į pačią rinką, o ne pavienes kompanijas ir nereikia domėtis pavienių kompanijų veiksmais.

Ši informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas investuoti į tam tikras kompanijas ar fondus. „M Capital“ rašo tik edukaciniais tikslais. Visą atsakomybę darydami bet kokius investicinius sprendimus prisiimate patys. Būtina turėti omenyje, kad investavimas yra susijęs su rizika ir tik nedidelė dalis investuotojų sugeba veikti pelningai.