STRAIPSNIS

22 svarbiausios mintys iš knygos „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“

Autorius

Robert Kiyosaki – autorius, investuotojas, pranešėjas-motyvatorius, verslininkas, kurio turtas šiandien vertinamas daugiau kaip 80 mln. dolerių. R. Kiyosaki yra parašęs ne vieną knygą įvairiomis finansų temomis. Tačiau būtent ši knyga laikoma vienu sėkmingiausių jo darbų, padėjusi daugybei žmonių visame pasaulyje pakeisti savo požiūrį į pinigus ir todėl pelnytai patenkanti į rekomenduojamų knygų apie finansus sąrašo viršų.

Knygos siužetas

Autorius knygoje pasakoja apie du tėčius – savo ir geriausio draugo. Abu sunkiai dirbo ir neblogai uždirbdavo, tačiau Roberto tėčiui visą gyvenimą sunkiai sekėsi apmokėti sąskaitas, o tuo tarpu jo draugo tėtis tapo vienu turtingiausių žmonių Havajuose. R. Kiyosaki pasakoja, kodėl jo tėtis taip ir netapo turtingu, o draugo tėčiui pavyko, ką jie darė skirtingai ir ką kiekvienas galim padaryti, kad pasiektume finansinę gerovę.

Roberto tėtis neblogai uždirbdavo, todėl neilgai trukus įsigijo naują būstą, mašiną. Šitaip jis kartu įgijo naujų išlaidų – draudimai, būsto išlaikymas, paskola, sąskaitos ir tt. Todėl didesnė jo pajamų dalis keliavo toms išlaidoms padengti.

Tuo tarpu turtingasis tėtis savo santaupas panaudojo tam, kad įgytų turto. Jis investavo į statybų bendrovę, du restoranus, NT. Tai padėjo išlaikyt ir augint turtą, tuo pat metu nedidinant išlaidų. Jis ilgai vairavo seną automobilį ir gyveno ankštam būste. Kai galiausiai turtingas tėtis galėjo sau leisti naują mašiną ir namą, jis už šiuos daiktus nemokėjo – mokėjo jo sukaupti turtai. Sukurtas pajamų srautas iš verslų ir neklinojamo turto leido padengti namo ir mašinos išlaikymo išlaidas.

Vienas tėtis išmoko, kaip įdarbint pinigus, (ir tai padėjo jam susikurti finansinę gerovę), o kitas – ne.

SVARBIAUSIOS MINTYS:

1. Dėl klaidingo mokymo „gerai mokykis-įgyk išsilavinimą-susirask gerą darbą“ dauguma tampam įkalinti sistemoj, kur turim dirbt nuo algos iki algos tam, kad apmokėtume savo sąskaitas. Taip tikrai nepasieksim finansinės gerovės.

2. Nebūtina daug uždirbt, kad taptume turtingais. Dauguma galvoja priešingai. Lygiai taip pat galvoja, jog daug uždirbantys tikrai tampa turtingais. Netampa, jeigu nemoka tvarkytis su pinigais.

3. Finansiniai sunkumai dažnai yra pasekmė to, kad žmogus visą gyvenimą dirbo kažkam kitam, taip darydamas juos turtingais, užuot daręs turtingu save.

4. Neturtingieji ir vidurinės klasės atstovai dirba dėl pinigų. Turtingieji priverčia pinigus dirbti jiems. Toks mąstymas – kaip tą padaryti – padeda pasiekt išskirtinių rezultatų.

5. Žinios apie finansus yra esminis dalykas, kuris gali padėti susikurt finansinę gerovę. Jų reikia siekti.

6. Finansinę laisvę pasieksim tada, kai mūsų turtas generuos norimo dydžio pajamas aktyviai nedirbant. „Asmens finansinė gerovė gali būti matuojama skaičiumi dienų, kiek jis galėtų išgyventi nedirbdamas.“ Kiek galėtum Tu? Paskaičiuok.

7. Pinigų srautas byloja apie žmogaus gebėjimą tvarkytis su pinigais. Turim susikoncentruot į pajamas generuojančių turtų įgijimą.

8. Privalom išmokti atskirti turtus (angl. assets) nuo nuosavybės, finansinių įsipareigojimų (angl. liabilities) ir stengtis įgyt kuo daugiau turtų.

9. Turtai (investicijos) padeda turtėti, o nuosavybė, finansiniai įsipareigojimai (namai, mašinos) pinigus atima. Dažnai to nesuprantam. Kuo daugiau daiktų – tuo mažiau pinigų.

10. Turtingieji stengiasi įgyt turto, o vargšai teturi daugybę išlaidų. Vidurinė klasė turi daugybę nuosavybės (finansinių įsipareigojimų) ir klaidingai mano, jog tai yra turtai.

11. Turtingieji prabangos prekes perka paskiausiai, o vargšai jas perka pirmiausiai. Norint ką nors įsigyt, reikia susikurt pajamų srautus, kurie padengtų pirkimo išlaidas.

12. Geriausias dalykas apie pinigus yra tas, kad jie gali dirbti 24 valandas per parą daugybei ateities kartų.

13. Pirma susimokėk sau. Kas mėnesį pirmiausia tam tikrą sumą skirk pajamas generuojantiems turtams įgyti, o tik tada – sąskaitų apmokėjimui.

14. Būtina susikoncentruot ne į algos didinimą, į išlaidų mažinimą ir kūrimą turto, kuris generuotų pajamas. Tai gali būti: akcijos ir obligacijos, kur mokami dividendai; nekilnojamas turtas, generuojantis pajamas; intelektinė nuosavybė ir daiktai (muzika, menas, autorių teisės, patentai..).

15. Turtingieji generuodami pajamų srautus naudojasi mokesčių privalumais. Dažnas vidurinės klasės atstovas išvis menkai ką apie juos tesupranta.

16. Įmonės uždirba ir išleidžia viską ką gali, nes yra apmokestinamos tik nuo to, kas lieka. Tai viena didžiausių spragų, kuria turčiai išmintingai naudojasi.

17. Kiekvienas turim didelį potencialą, gebėjimų, bet esminis dalykas sulaikantis nuo to, kad jis prasiveržtų yra abejojimas savo jėgomis.

18. Dauguma žmonių nepasiekia finansinės gerovės, nes jų baimė netekt pinigų yra didesnė už džiaugsmą būnant turtingu. Emocijų valdymas yra svarbi gerovės kūrimo dalis.

19. Tampi tuo, apie ką mokaisi, skaitai, todėl būtina ne tik daug skaityt, bet ir atsakingai rinktis, ką skaitysi. Turi ieškot žmonių, kurie geriausi savo srityje, mokytis iš jų.

20. Privalu turėt aiškų tikslą, jį užsirašyt, kad Tave nuolat motyvuotų.

21. Klausytis yra kur kas svarbiau nei kalbėti. Būtina užduot klausimus ir įsisavint naujas idėjas.

22. Finansų rinkose svarbu nesekt minios, nemėginti pralenkt rinkos. Uždarbis ateina tada, kai perkam, o ne tada, kai parduodam.

 

Šitos idėjos pasirodė labiausiai dėmesio ir peno apmąstymui vertos mums. Bet, aišku, tai labai individualu. Todėl, jeigu dar neskaitei, tikrai raginam perskaityt šitą nestorą, bet visų giriamą knygą. Labai tikėtina, kad ji privers Tave permąstyt dalykus. To ir linkim.

O jeigu patiko ši knyga ir santrauka, taip pat gali patikt knygos „Mąstyk ir būk turtingas“ (Napoleon Hill), „Įvaldyk pinigų žaidimą“ (T. Robbins), „Milijonieriaus mąstymo paslaptys“ (T. Harv Eker). Daugiau knygų finansų temomis rekomendacijų ir kai kurių apžvalgas su esminėm idėjom rasi šiame straipsnyje.