RIZIKOS
Vidutinės trukmės ir ilgalaikių tendencijų pripažinimas nebūtinai reiškia, kad bet kokios investicijos į DI sektorių atsipirks. Dabar terminą „dirbtinis intelektas“ naudoja praktiškai kiekviena kompanija, net ir visiškai nesusijusi su dirbtiniu intelektu ir naudojanti paprasčiausias DI formas. Taip pat galime neabejoti, kad didžioji dalis startuolių ir didžiųjų kompanijų projektų ilgainiui paprasčiausiai bus uždaryti dėl savo menko pelningumo.
Tad nieko nuostabaus, kad šiuo metu galime pastebėti perteklinio DI įmonių finansavimo požymius. Daugelis investuotojų turi labai dviprasmišką DI supratimą, o kai kurios įmonės ir investuotojai į DI investuoja visiškai aklai, tikėdamiesi užtaikyti ant kompanijų, kurios kils kartu su visa rinka – tokiu atveju svarbu savo investicijas laiku parduoti ir įprastiems investuotojams tokia taktika tikrai nerekomenduojama.
Kaip ir visose naujose rinkose (pavyzdžiui, visos interneto kompanijos 20-21 amžiaus sandūroje ar kriptovaliutų rinka prieš kelis metus), DI sektoriuje tikriausiai susidarys burbulas, kuris ilgainiui subliukš. Tad pagrindinė rizika investuojant į DI įmones, yra paprasčiausias užmigimas ant laurų, kylančių akcijų kainų ir marketinginių terminų.
Kita rizika yra valdininkų skirtingose šalyse sprendimai. Kol kas įstatymai dirbtinio intelekto pernelyg neriboja, tačiau tai yra galinga ir potencialiai pavojinga sritis, tad tik laiko klausimas, kada valdžia sieks DI įmones kontroliuoti kiek labiau. Nors kontrolė yra būtina siekiant išvengti DI keliamų pavojų, visada yra rizika, kad tam tikruose regionuose, ypač Kinijoje, kontrolė bus per griežta ir taip bus gerokai sulėtintas DI progresas, o tuo pačiu ir sumažintas įmonių pajamingumas.