RIZIKOS
Visų pirma, daugybė atsinaujinančios energetikos kompanijų technologiškai vis dar yra toli iki savo piko. Pati rinka gali keistis itin greitai, todėl nuspėti, kurios technologijos laimės, yra labai sudėtinga. Šiuo metu dar netgi nėra aišku, kuri iš atsinaujinančios energijos išgavimo technologijų, pažengs toliausiai, tačiau yra ganėtinai nemaža tikimybė, kad ilgainiui išliks tik viena ar vos kelios technologijos, o visas kitas priemones naudojančios įmonės bus priverstos pakeisti savo kryptį arba paprasčiausiai žlugs.
Atsinaujinančios energijos pramonės augimui didelę reikšmę turi ir vyriausybių politika bei įstatymai. Bet koks šiuo metu esantis subsidijų mažinimas arba atsinaujinančiosios energijos naudojimo įstatymų keitimas, gali neigiamai ir labai staigiai paveikti šio sektoriaus įmones.
Atitinkamai šias bendroves veikia ir žaliavų, pavyzdžiui, naftos ir gamtinių dujų, kainų svyravimai, kurie gali turėti įtakos atsinaujinančios energijos šaltinių konkurencingumui. Be abejo, šis aspektas veikia į abi puses, tačiau verta pastebėti, kad tie svyravimai dėl esamos situacijos Europoje dabar yra daug didesni nei įprastai – kitaip tariant, naftos ir dujų kaina įtakos švarios energijos pramonei duri daugiau nei bet kada anksčiau.
Galiausiai, šioms bendrovėms dažnai reikia didelio pradinio kapitalo, todėl dabar, kai daugelyje šalių palūkanų normos yra gerokai pakeltos ir skolintis tampa vis sudėtingiau, joms tikrai nėra pats geriausias laikotarpis. O be skolintų pinigų tokioms įmonėms yra sunku, ypač jeigu bandoma atrasti ką nors naujo (t. y. kai siekiama gaminti švarią energiją nenaudojant saulės, vėjo, vandens ar kitos jau seniau atrastos technologijos).